Kosmetologia to bardzo obiecujący kierunek, ponieważ wiele osób korzysta w dzisiejszych czasach z różnego rodzaju metod kosmetycznych i zabiegowych.
Czym są studia kosmetologiczne?
Kosmetologia jest klasyfikowana jako nauka o zdrowiu. Nauka w tym zakresie odbywa się dwuetapowo. Pierwszy cykl studiów trwa 3 lata i pozwala na uzyskanie tytułu licencjata. Z drugiej strony po ukończeniu drugiego cyklu 2 lat studiów można uzyskać tytuł magistra kosmetologii. Kształcenie przyszłych kosmetyczek odbywa się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na uczelniach publicznych i niepublicznych. Absolwenci kosmetologii mogą pracować w gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej, gabinetach SPA i odnowy biologicznej, gabinetach podologii i trychologii. Czy studia kosmetologiczne są atrakcyjne i przyszłościowe?
Kosmetologia studia – dla kogo przeznaczony jest kierunek?
Kosmetyczka to ktoś, kto nie tylko chce być ekspertem w swojej dziedzinie, ale także rozumie psychologię, marketing i zarządzanie. Niestety, wiele kolegiów zajmujących się urodą nie zapewnia swoim studentom dostępu do tych informacji. Z tego powodu kosmetyczka musi być osobą silną zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Klienci, którzy do nas przychodzą, często potrzebują porozmawiać o problemach i pozbyć się ciężarów codziennego życia. Kosmetyczka musi okazywać empatię, ale nie przenosić jej na swoje życie. Kosmetyczki muszą też wykazać się sztuką dochowania tajemnic. To praca z ludźmi, którzy czasami czują się przygnębieni, w złym lub złym nastroju. Wpływa to często na ocenę jakości usług, a także na osoby przeprowadzające zabieg. Dlatego warto być opanowanym, pomyśl o tym wybierając studia kosmetologiczne.
Jakie możliwości dają nam studia kosmetologii?
Beauty to branża, która z roku na rok się rozwija. Z tego powodu specjaliści w tej dziedzinie cieszą się dużym zainteresowaniem i są lepiej opłacani. Jeśli jesteś dobry w tym, co robisz, możesz spodziewać się znalezienia dobrze płatnej pracy w tym kierunku. Jednak aby go zdobyć, musisz naprawdę przyczynić się do swojego rozwoju. Wykorzystaj każdą okazję, aby zdobyć dodatkowe doświadczenie i wiedzę, np. poprzez badania kosmetyczne. Tylko wtedy możesz zapewnić sobie dobry start oraz stabilną i dobrze płatną pracę w jednej z wielu specjalizacji.
Studia kosmetologii – podologia
Stopy są podatne na różne schorzenia. Tak więc zarówno osoby z cukrzycą zmagają się z powikłaniami zwanymi stopą cukrzycową, jak i osoby zmagające się z zapaleniem czy reumatyzmem. Podolog usunie również odciski i wszelkie inne narośle na skórze stóp. Odbudowuje paznokcie, leczy choroby grzybicze i regeneruje popękane pięty. Specjalista ten oferuje również profesjonalny pedicure z użyciem preparatów medycznych. Niektóre salony oferują również masaże stóp.
Studia a wizaż
Jeśli jesteś osobą cierpliwą, komunikatywną, chętną do kontaktu z ludźmi, masz wyobraźnię artystyczną i nieobce są Ci nowości kosmetyczne, to kariera wizażysty jest dla Ciebie. Wizażystka lub ogólnie wizażystka to ktoś, kto odpowiada za kształtowanie czyjegoś wizerunku, zarządzanie wyborami makijażu i świadczenie usług w zakresie makijażu artystycznego. Potrafi dobrać odpowiedni makijaż do rodzaju skóry i potrafi określić typ urody. W oparciu o te czynniki dopasowuje wygląd do oświetlenia i okazji, aby spełnić oczekiwania klienta.
Na co zwrócić uwagę wybierając uczelnie?
Wybierając uczelnie warto zastanowić się jaki tryb studiów wybrać. Studia stacjonarne najczęściej odbywają się w trybie poniedziałek – piątek. Innymi słowy, jest edukacja w pełnym wymiarze godzin. Organizacja edukacji obejmuje pełny udział ucznia lub studenta we wszystkich nauczanych kursach w ciągu tygodnia. Studia niestacjonarne są odpowiednie dla osób, które już pracują. Zjazdy odbywają się najczęściej w trybie weekendowym od piątku do niedzieli. Kolejną kwestią jest kadra, nauczyciele akademiccy oraz poziom merytoryki. W Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych można wybrać zarówno studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne. Część zajęć teoretycznych jest prowadzona w formie interaktywnego nauczania online, a studenci na odległość aktywnie uczestniczą w nauczaniu. Znacznie większa część przeznaczona jest również na zajęcia praktyczne w pracowniach i laboratoriach.