Z jakich urządzeń korzysta RF mikroigłowa?

RF mikroigłowa, czyli mówiąc w pełni: radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z kategorii procedur medycyny estetycznej, który można określić mianem „liftingu bez skalpela”. Na czym dokładnie polega oraz jakie urządzenia RF mikroigłowa wykorzystuje?

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

RF mikroigłowa to procedura zabiegowa, która przez specjalistów jest określana nieoperacyjnym liftingiem twarzy i szyi. Procedura ta stosowana może być również w przypadku innych części ciała, które mogą wymagać napięcia i ujędrnienia (cellulit, rozstępy).

Sama radiofrekwencja mikroigłowa stanowi połączenie dwóch metod – to jest radiofrekwencji wykorzystującej falę elektromagnetyczną (o radiowej częstotliwości, stąd też nazwa tego procesu) oraz procedury mikronakłuć.

Radiofrekwencja jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu tkanek za pomocą fali radiowej. Na skutek jej działania dochodzi do miejscowego ogrzania komórek, co w konsekwencji prowadzi do wzmocnienia produkcji nowych włókien kolagenowych. Mikronakłucia z kolei, dzięki wykonywaniu serii nakłuwania tkanki, wywołują w komórkach naturalne procesy regeneracyjne (na skutek mikrouszkodzeń organizm reaguje chęcią ich „naprawy”). Połączenie obu tych technologii pozwala na skuteczną walkę z różnymi oznakami starzenia się skóry, takimi jak:

  • zmarszczki mimiczne,
  • worki pod oczami,
  • kurze łapki,
  • blizny po trądziku lub ospie;
  • przebarwienia.

RF mikroigłowa – urządzenia. Jak działają?

O skuteczności zabiegów odmładzających decyduje nie tylko wiedza i umiejętności kosmetologa, ale też aparatura, z której korzysta. W przypadku RF mikroigłowej urządzenia działają wyjątkowo precyzyjnie.

W zabiegach typu anti-aging taka aparatura pozwala w efektywny sposób wykorzystywać różne technologie. W wyniku stosowania urządzeń do radiofrekwencji mikroigłowej możliwe jest znaczne niwelowanie zmarszczek (i ich głębokości), wyrównanie owalu twarzy, wyrównanie kolorytu skóry, lifting powiek oraz linii ust czy też redukowanie tak zwanego drugiego podbródka. W rezultacie cera staje się po zabiegu odmłodzona i odświeżona, dochodzi także do pobudzenia procesów produkcji kolagenu i elastyny, a więc i do stopniowego zagęszczenia tkanki skórnej.

Dużą zaletą jest także niska inwazyjność zabiegu z użyciem urządzeń do RF mikroigłowej. Po przeprowadzeniu procedury nie jest wymagana dodatkowa rekonwalescencja. Sam zabieg jest przy tym przeprowadzany bez konieczności znieczulenia (na skórę nakładany jest jedynie krem znieczulający).