Gdzie kupować nawozy do roślin ogrodowych?

Aby móc pielęgnować róże, czy też hortensje i utrzymać je w dobrym stanie przez dłuższy czas potrzebne jest korzystanie ze specjalnych nawozów. Jest to zabieg, który pielęgnuje kwiat i przedłuża jego żywotność.

Jak pielęgnować hortensje?

W przypadku hortensji oczywiście wygląda to nieco inaczej aniżeli w przypadku róż. Hortensja jest kwiatem, który może żyć zimą, wystarczy tylko ją dobrze do tego przygotować. Kilka razy w ciągu całego sezonu, zazwyczaj w okresie końca sierpnia używa się nawozów w postaci granulatu. Oczywiście to nie koniec, ponieważ używa się także nawozów w płynie i tutaj zgodnie z zaleceniami, które są dostępne na opakowaniu używać w okresie co 7, nawet co 10 dni.

Co daje korzystanie z nawozów?

Chodzi oczywiście o to, aby kwiat i jego pąki się rozwijały, zaś sama łodyga stawała się twardsza. Nawóz do hortensji stosuje się we wspomnianym okresie, zaś od początku września zmniejsza się dawki bądź całkowicie z nich rezygnuje po to, aby kwiat mógł samodzielnie przystosować się do panujących warunków i przygotować się do nadchodzącej zimy.

Jak pielęgnować różę?

W tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, aby nawozy dla róż zawierały konkretne pierwiastki takie, jak azot, fosfor, czy potas. Ma to pomóc we wzroście i kwitnieniu kwiata i jego pąków.

Nawóz do róż stosuje się kilka razy w sezonie w konkretnych okresach. Jest to nawóz typowo wiosenny. Najpierw w okresie marca/kwietnia, by kwiat mógł się rozwijać. Później po kwitnieniu w czerwcu, a następnie w okresie lipca.

Nawozy jesienne dla róż

Po tym okresie należy przeczekać do jesieni, by znów móc skorzystać z nawozów i pomóc kwiatu przystosować się do nadchodzącej zimy. Chodzi o to, by łodyga mogła zdrewnieć. Ma to pomóc jej w walce z ewentualnym przemarznięciem.

Jak korzystać z nawozów dla róż?

Tutaj bardzo ważne jest to, aby nawozem obsypać obszar dookoła róży, a nie jego pąki, czy też liście. Później należy delikatnie ten obszar przekopać po to, by nawóz znalazł się pod ziemią. Wówczas potrzebne jest tylko podlewanie kwiatów w celu przyjęcia się nawozu.

Najlepsze nawozy dla róż i hortensji

Chcąc nabyć konkretne nawozy do roślin ogrodowych nie należy tak naprawdę daleko szukać, ponieważ takowe można znaleźć w Internecie. Stosowane dawki nie są duże, ilość dawkowań również, zaś sama cena nie jest przesadnie wysoka, stąd też opakowanie czy butelka z nawozem w granulkach czy płynie może wystarczyć nawet na więcej niż 1 sezon. Ceny za takie nawozy mogą wahać się w przedziale od 20 do 40, czy nawet 50 PLN. Chcąc mieć zdrowe i silne kwiaty przez cały okres zimowy to nie jest to duży wydatek.