Gięcie rur CNC

Gięcie rur CNC to proces produkcyjny, który wykonywany jest na komputerowo sterowanych urządzeniach numerycznych. Wykonywanie gięcia i obróbki rur na maszynach CNC cechuje się wysoką precyzją i powtarzalnością.

Czym charakteryzuje się gięcie rur CNC?

Gięcie rur wykonywane na giętarkach CNC cechuje się przede wszystkim wysoką precyzją. Jest to możliwe do uzyskania, dzięki szczegółowemu i dokładnie przygotowanemu planu gięcia, który sporządzany jest na podstawie podanej specyfikacji.

Ruchy urządzenia są bardzo dokładne, dlatego gięcie jest duży precyzyjniejsze, niż w przypadku giętarek ręcznych. Wcześniej przygotowany program może być wykorzystywany wiele razy, co przekłada się na wysoką powtarzalność danego elementu.

Zdecydowanie się na proces gięcia rur CNC to również możliwość wyeliminowania odpadów powstających w czasie produkcji oraz zniwelowanie braków rur w związku z zamawianiem gotowych elementów, zgodnych ze specyfikacją projektową.

Rodzaje obróbki rur

Możemy wyróżnić również gięcie 2D, jak i gięcie rur 3D, pozwalające na tworzenie przestrzennych kształtów. Gięcie rur to jednak nie jedyny proces, który wchodzi w skład obróbki rur. Oprócz gięcia realizowane jest również rozwijanie, prostowanie i cięcie, które umożliwia wykonywanie wielu elementów i realizację zróżnicowanych projektów.

Bardziej zaawansowanym procesem obróbki rur jest endforming, czyli formowanie zakończeń rur. Ten rodzaj obróbki umożliwia realizowanie połączeń rur. Przykładem endformingu może być np. kielichowanie. Do rodzajów obróbki zaliczyć można również proces lutowania kapilar.

Z jakich materiałów są gięte rury?

Gięcie realizowane jest w przypadku rur wykonanych z miedzi, aluminium, stali nierdzewnej oraz stali czarnej. Szerokie możliwości gięcia rur z różnych materiałów oraz o różnych średnicach i promieniach gięcia umożliwiają wykonanie większej ilości projektów w jednym miejscu.

Doświadczony i wysoce wykwalifikowany zespół przekłada się na pomoc w różnych etapach naszego projektu oraz jakość wykonanego programu gięcia, który ma odwzorowanie w wysokiej jakości detalach.

To wszystko dostępne jest w AiFO Components, czyli u producenta i dystrybutora komponentów oraz rozwiązań do mebli chłodniczych i gastronomicznych.

Napisane w kategorii Firma