Ile kosztuje grawer na złotych obrączkach?

kosztuje grawerunek na złotych obrączkach ślubnych?

Okolicznościowy grawerunek na obrączkach ślubnych stał się już normą, która nikogo nie dziwi. To bowiem doskonały sposób na spersonalizowanie biżuterii, będącej swoistym symbolem uczucia, które zrodziło się między dwojgiem bliskich sobie osób. W czym tkwi tajemnica sukcesu grawerów, jaki napis umieszcza się na obrączkach najczęściej i ile kosztuje taka usługa? Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez narzeczonych pytania.

Dlaczego wykonujemy grawer na obrączkach ślubnych?

Większość zakochanych wybiera obrączki ślubne z oferty salonów jubilerskich, nie decydując się na stworzenie indywidualnego projektu. Umieszczenie na biżuterii grawerunku jest więc doskonałym sposobem, by zyskała ona na indywidualizmie, pomimo klasycznego projektu i tradycyjnego surowca. Słowa, płynące prosto z serca, niosące ze sobą przesłanie, zrozumiałe często tylko przez osoby, darzące siebie uczuciem, to najlepsza droga, by obrączki ślubne stały się nie tylko ozdobą, ale też bliską sercu pamiątką, budzącą sentyment, pomimo upływającego nieubłaganie czasu. Jednak osobisty grawer na obrączkach ma również praktyczną zaletę. Jak się bowiem okazuje, to idealny sposób na identyfikację zgubionej biżuterii po jej odnalezieniu przez przypadkową osobę.

Klasyczny grawerunek na obrączce – na jaki warto się zdecydować?

Wbrew pozorom, wybór napisu, który zostanie umieszczony na obrączce ślubnej, nie jest łatwym zadaniem. Nic dziwnego, że wiele osób stawia na klasyczne grawerunki, które przypominają ważną datę lub wyrażają najpiękniejsze uczucie, zamknięte w jednym słowie. Wiele propozycji popularnych, choć niezwykle eleganckich napisów, znaleźć można w artykule „Grawer na obrączkach – na jakie wyznanie warto się zdecydować?”, którego autor przytoczył przykłady najczęściej wybieranych grawerunków. Jak się okazuje, to przede wszystkim imiona, połączone z datą ceremonii. Nie brakuje również par młodych, które decydują się na umieszczeniu na obrączkach daty pierwszej randki, pocałunku lub tradycyjnego napisu „Kocham Cię” czy „Na zawsze razem”.

Gdzie kupić złote obrączki próby 585 w salonie jubilerskim w Krakowie?

Jak nietypowo spersonalizować obrączki ślubne?

Jak już zostało wspomniane, grawerunek na obrączkach ślubnych może przybierać klasyczną formę, choć niektórzy decydują się również na bardziej nieszablonowe rozwiązania. Wśród tych można wymienić m.in.:

  • grawerunki w humorystycznym stylu – np. „Umowa to umowa” czy „Koniec wolności!”,
  • romantyczne napisy – jak chociażby „Dziś i na zawsze”,
  • napisy w języku obcym, jak „Always and Forever” czy „I love You”.

Niezwykle ciekawym pomysłem są także łączone napisy, układające się w całość po położeniu obok siebie dwóch obrączek. Na ogół są to podzielone na pół sentencje lub wyznania miłości. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się też personalizacje w postaci odcisku linii papilarnych ukochanej osoby czy też własnoręcznie wykonane napisy, przeniesione następnie na obrączki w postaci grawerunku.

O czym warto pamiętać, wybierając grawer na obrączkę?

Wykonując okolicznościowy grawer na obrączce, warto pamiętać, by odnosił się on do charakteru przyszłych małżonków lub był wyrazem ich wspólnych pasji. Ograniczeniem może być tutaj jednak ilość miejsca, które uwarunkowane jest w znacznej mierze wybranym modelem biżuterii. Należy również pamiętać o odpowiedniej trosce o obrączki, dzięki której na dłużej zachowają one swój wygląd, co dotyczy również umieszczonego na nich napisu. 

Cennym źródłem inspiracji, związanym z czyszczeniem złotej biżuterii, może być artykuł ze strony krakowskiego jubilera Łodzińscy:  https://lodzinscy.eu/blog/porady/najlepsze-sposoby-na-czyszczenie-zlota-domowymi-sposobami, którego autor opisał kilka domowych sposobów na skuteczne pozbycie się zabrudzeń z ulubionych ozdób. Warto podkreślić jednocześnie, że grawerunek wykonany po wewnętrznej stronie obrączki, będzie bardziej odporny na uszkodzenia, a jego treść nabierze nie tylko indywidualizmu, ale również i nieco intymności.

Ile kosztuje wykonanie grawerunku na obrączkach ślubnych?

Wykonanie indywidualnego grawerunku na ślubnych obrączkach z reguły nie jest drogą usługą. Jej ostateczna cena zależy w znacznej mierze od:

  • liczby liter, tworzących wybrany napis,
  • rozmiarów grafiki lub czcionki,
  • stopnia skomplikowania wybranego wzoru.

Co ważne, wiele salonów jubilerskich oferuje wykonanie grawerunku za darmo, przy wyborze obrączek ślubnych z ich oferty. W pozostałych przypadkach cena usługi waha się na ogół w granicach 50 zł. Warto więc rozważyć umieszczenie napisu na obrączce, by móc cieszyć się sentymentalną pamiątką oraz wyjątkowym symbolem uczucia, które zrodziło się między dwojgiem bliskich sobie osób.