Jak wybrać serum z witaminą C?

Proces wyboru odpowiedniego serum do twarzy bywa sporym wyzwaniem dla kobiety. Popularnością cieszą się produkty z witaminą C, która bardzo dobrze wpływa na jędrność i zdrowie cery. Okazuje się, że oferta producentów jest bardzo szeroka, przez co zakup przyprawia nas o zawroty głowy. Przed wyborem trzeba dokładnie przyjrzeć się temu, jak działa serum z witaminą C i jakie daje korzyści. Co warto wiedzieć o tym kosmetyku?

Efektywne serum z witaminą C

Jak wybrać serum z witaminą C? Przede wszystkim musimy się zastanowić, jakie są nasze oczekiwania i na czym najbardziej nam zależy. Jest to kosmetyk polecany każdej osobie po 20 roku życia – wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe i rozjaśniające. W efekcie skóra odzyskuje zdrowy i modny blask, a my zapominamy o problematycznych zmianach. Wybierając serum tego typu, mile widziane jest wsparcie specjalistów. Można je uzyskać w aptekach i drogeriach, gdzie pracują doświadczone osoby.

Dlaczego warto wybrać kosmetyk z witaminą C?

Zauważyć trzeba, że działanie kosmetyku z witaminą C jest zależne od formulacji i składników aktywnych. Zazwyczaj jednak serum z witaminą C daje następujące efekty:

  • Uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza zaczerwienienie skóry
  • Neutralizuje wolne rodniki i ogranicza rozwój bakterii
  • Pozytywnie wpływa na barierę hydrolipidową cery
  • Spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniom nowych
  • Działa depigmentacyjnie i rozjaśniająco
  • Stymuluje syntezę kolagenu

Co ciekawe, witamina C jest stosowana w kosmetykach w różnych formach chemicznych. To sprawia, że niektóre z nich wykazują lepsze, a inne gorsze działanie. Niekiedy kosmetyk może nie przenikać w głąb skóry, dlatego nie ma mowy o efekcie przeciwzmarszczkowym. Jeśli poznamy skuteczne formy witaminy C w kosmetykach, z pewnością wybierzemy to, czego potrzebuje nasza skóra.

Skuteczne formy witaminy C w kosmetykach

Jakie są najskuteczniejsze formy witaminy C w kosmetykach? Na uznanie zasługuje tutaj kwas 3-O-etylo-L-askorbinowy, stanowiący najstabilniejszą formę witaminy C. Odznacza się wysoką przenikalnością przez skórę, co potwierdzają liczne badania. Kolejna propozycja to glukozyd askorbylu – jest to kwas askorbinowy stabilizowany cząsteczką glukozy. Pozwala stopniowo uwalniać witaminę i wchłaniać ją za pomocą enzymu obecnego w skórze człowieka. W efekcie dochodzi do redukcji przebarwień i rozjaśnienia kolorytu cery.

Nie zapominajmy także o związku o nazwie tetraizopalmitynian askorbylu. Jest to najdroższa pochodna witaminy C, wyróżniająca się wysoką stabilnością i dobrą penetracją naskórka. Kosmetyki z tym dodatkiem sprawdzą się u osób z cerą mieszaną, dojrzałą, suchą i wrażliwą.

Serum z witaminą C powinno bazować na sprawdzonych składnikach, pochodzących z tego, co daje nam natura. Zapomnijmy o sztucznych dodatkach, które mogą podrażniać skórę. Na szczęście w dzisiejszych czasach cenione są wyroby naturalne i skuteczne, dlatego producenci bez przerwy poszerzają asortyment kosmetyków. Ich wybór jest zależny między innymi od preferencji użytkownika oraz rodzaju cery.