Lifting powiek w gabinetach chirurgii plastycznej

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Zabieg ten staje się coraz popularniejszy wśród osób pragnących odmłodzić swoją twarz. W Krakowie, w gabinetach chirurgii plastycznej, specjaliści oferują korygowanie opadających powiek, które ma na celu zapewnić pacjentom nie tylko oczekiwany wygląd, ale i szersze pole widzenia. Przeczytaj, na czym polega lifting powiek, dla kogo jest przeznaczony oraz jakie daje efekty.

Co to jest lifting powiek?

Zabieg ten znany jest również jako blefaroplastyka. To procedura chirurgiczna, która polega na usunięciu nadmiaru skóry, tłuszczu oraz, w niektórych przypadkach, tkanki mięśniowej z powiek. Zabieg ten może być przeprowadzany zarówno na powiekach górnych, jak i dolnych, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Główne cele operacji to przywrócenie młodzieńczego konturu oczu, redukcja zmarszczek oraz poprawa widzenia przez zwiększenie jego pola.

Dla kogo jest ten zabieg?

Do procedury tej kwalifikowane są osoby, które zauważyły u siebie zmiany związane z wiekiem takie jak opadające powieki, tworzące nawisy ograniczające pole widzenia, tzw. worki pod oczami czy „zmęczony” wygląd oczu, wpływające negatywnie na wygląd całej twarzy. Odpowiedni kandydat to osoba zdrowa, niepaląca, bez poważnych schorzeń oczu, która ma realistyczne oczekiwania co do wyników zabiegu. Przed przystąpieniem do niego wymagany jest szczegółowy wywiad lekarski oraz badania, by wykluczyć ryzyko skutków ubocznych. Aby procedura mogła przebiec odpowiednio, ważna jest ocena stanu zdrowia oczu i ogólnego. Lekarze kładą na to duży nacisk.

Przebieg zabiegu i rekonwalescencji

Lifting powiek w Krakowie przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, co pozwala na stosunkowo szybki powrót do codziennych aktywności. Czas trwania operacji to najczęściej od 1 do 3 godzin, w zależności od złożoności przypadku. Chirurg dokładnie usuwa nadmiar skóry, tłuszcz oraz ewentualnie część mięśnia, a następnie zszywa cięcia, starając się minimalizować widoczność blizn.

Okres rekonwalescencji jest zazwyczaj krótki i nie wymaga pobytu w szpitalu. Pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort, dostrzegać obrzęki oraz siniaki, które zwykle ustępują po kilku dniach. Należy unikać schylania się, intensywnych ćwiczeń oraz jakiejkolwiek aktywności, która mogłaby zwiększyć ciśnienie w okolicy głowy, co może wpłynąć na proces gojenia. Bezpośrednio po zabiegu i przez kilka tygodni odradza się również ekspozycję na słońce oraz korzystanie z sauny czy basenu, by uniknąć podrażnień. Pełne efekty są widoczne kiedy siniaki i obrzęk całkowicie znikną.

Efekty liftingu powiek

Zabieg ten może skutkować poprawą widoczności przez usunięcie opadającej skóry z linii wzroku, zmniejszeniem worków pod oczami oraz odmłodzeniem całej okolicy oczu. Pacjenci odwiedzający gabinet chirurgii plastycznej w Krakowie często liczą też na wzrost pewności siebie i zadowolenia z własnego wyglądu. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu każdy został dokładnie poinformowany o potencjalnym ryzyku i możliwych efektach ubocznych oraz dobrze zrozumiał te kwestie.