Minimalistyczny apartament w trzech odsłonach

Apartamenty w nowym budownictwie to idealna przestrzeń do tworzenia wyjątkowych aranżacji w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Warto podkreślić, że takie wnętrza są nie tylko funkcjonalne, lecz także zaskakują wizualnymi rozwiązanymi – formy, faktury, kontrasty to motywy, które różnicują wnętrza, nadając im niepowtarzalnego stylu i charakteru. Oto 3 odsłony minimalistycznego stylu wrocławskich apartamentów wykonane przez pracownię projektowania i realizacji wnętrz KODO.

Nowoczesne apartamenty w 3 odsłonach

  • Apartament w budynku Odra House
  • Soft Loft z kolorem
  • Styl industrialny poskromiony – nowoczesny

Apartament w budynku Odra House – nowoczesność i sztuka

Wrocław to miasto, które intensywnie się rozbudowuje. Nad brzegami rzeki Odry w samym centrum miasta, powstają nowoczesne apartamentowce, których przestrzeń daje wiele możliwości tworzenia niebanalnych aranżacji wnętrz. Taką właśnie przestrzeń realizowała pracownia KODO.

Apartament w budynku Odra House we Wrocławiu ma ponad 100 metrów, co umożliwia stworzenie naprawdę ciekawych rozwiązań. Rozległa strefa dzienna obejmuje kuchnię, strefę jadalną i wypoczynkową oraz obszerny hol, strefa prywatna  zaś to dwie sypialnie, łazienki. Całe wnętrze zostało zaprojektowane w nowoczesnym stylu minimalistycznym, bez zbędnych elementów wyposażenia i dodatków. Dominują kolory bieli, odcienie szarości oraz czerń, które zostały jednak uzupełnione przez odcienie brązu i bordo, które nadają przestrzeni ciepłego i przytulnego wyrazu.

Gładkie zabudowy mebli z lakierowanymi frontami, lampy o prostych metalowych oprawach, meble o czystych liniach są jednocześnie eleganckie i funkcjonalne, podkreślają nowoczesny styl wnętrza. Przestrzeń wzbogacono o nietypowe meble i dzieła sztuki, dzięki którym wnętrze zyskało wyjątkowego i indywidualnego charakteru, który dodatkowo podkreślają przeszklone ściany w przestrzeni dziennej otwierające się na wspaniałą panoramę miasta.

Wnętrze powstało w systemie – zaprojektuj i wykonaj, czyli wszystko od projektu po wykonanie prac remontowych, włącznie z zabudową meblową zostały wykonane przez pracownię KODO.

Loftowe wnętrze z nutą koloru

Kolejna realizacja pracowni KODO, która stanowi ciekawy przykład nowoczesnego wnętrza z zachowaniem indywidualizmu, jest mieszkanie o powierzchni niemal 70 metrów. Stylistyka wnętrza wykonana została w stylu soft loft. To połączenie prostoty, wysokiej jakości materiałów, szarości i czerni, które zostały przełamane i wzbogacone o kontrastowe elementy kolorystyczne. Drewno zastosowane na podłodze i elementach wykończeniowych nadają wnętrzu ciepłego wyrazu. Ciemnoszara zabudowa kuchenna, czarna ceramika i armatura w kuchni oraz w łazience, a także proste, czarne obudowy lamp oraz dodatki to typowe elementy loftowego wnętrza. Zostały jednak ożywione przez kontrastowe, kolorystyczne dodatki, które można znaleźć w różnych pomieszczeniach.

Modry kolor ściany w sypialni i korytarzuintensywnie czerwona szafeczka pod lustrem przy wejściu, czy też bordowo-niebieski dywan w salonie wprowadzają do wnętrza dynamikę i indywidualizm. Dzięki czemu uzyskano minimalistyczne, a jednocześnie piękne i przytulne wnętrze, które trudno zapomnieć.

Nowoczesny apartament – minimalizm w przytulnym wydaniu

Kolejnym projektem pracowni aranżacji i realizacji wnętrz jest ponad 100-metrowy apartament na Kępie Mieszczańskiej. Połączenie elementów stylu industrialnego, takich jak surowość betonu, minimalizm mebli i wyposażenie z ciepłymi odcieniami drewna i miękkimi materiałami wykończeniowymi, umożliwiło stworzenie nowoczesnej, a jednocześnie przytulnej przestrzeni dla całej rodziny.

Beton oraz elementy nawiązujące wyglądem do jego struktury zostały zastosowane w większości wnętrz. W strefie dziennej płytami betonowymi wyłożono ściany w przestrzeni wypoczynkowej oraz wnękę roboczą w kuchni. W sypialni zastosowano na ścianie za wezgłowiem łóżka tapetę z motywem strukturalnym betonu, w łazienkach zaś zamiast kafelków wykorzystano płyty swą strukturą przypominające beton. Chłodny, szary materiał otoczono drewnianymi elementami wykończeniowymi w różnych odcieniach. Jasne podłogi, meble w salonie i sypialni, czy zabudowy w łazience łagodzą industrialny charakter tego betonu. Przytulności wnętrzu nadają tapicerowane siedzisko w przedpokoju, eleganckie meble w salonie i jadalni oraz sypialni.

Tak właśnie powstała przestrzeń, której aranżacja jest doskonałą bazą, którą można uzupełniać w indywidualny sposób. Projekt, jak i realizacja prac, a także wszystkie zabudowy zostały przeprowadzane przez pracownię wnętrz KODO.