Najczęstsze awarie wózków widłowych

Wózki widłowe to stosunkowo proste konstrukcyjnie maszyny jezdne, wykorzystywane do podnoszenia, załadunku i transportu ładunków. Pomimo prostej konstrukcji, pojazdy te czasami ulegają awariom. Niezbędne są wtedy części zamienne do wózków widłowych. Które elementy wymienia się najczęściej? Jakie układy są najbardziej podatne na awarie? Sprawdzamy!

Najczęściej poszukiwane części zamienne do wózków widłowych

Jak najłatwiej znaleźć odpowiedź na pytanie, co w wózkach widłowych psuje się najszybciej? Wystarczy sprawdzić, jakie części zamienne do wózków widłowych są poszukiwane najczęściej. Okazuje się, że są to różnego rodzaju złącza i zawory. Nie powinno to dziwić, w końcu w przypadku większości pojazdów właśnie tego typu elementy trzeba wymieniać najczęściej. Są to niewątpliwie części eksploatacyjne.

W przypadku wózków widłowych mowa przede wszystkim o złączkach i zaworach obecnych w układzie ruchu wideł. Innymi słowy dochodzi do uszkodzeń elementów odpowiedzialnych za ruch wideł, a więc podnoszenie i opuszczanie ładunku.

Awaria złącza czy zaworu nie jest zwykle poważnym problemem. Wymiana części nie trwa długo i nie jest szczególnie kosztowna. Niestety czasami awarie są poważniejsze. Relatywnie często ma miejsce awaria układu elektronicznego, odpowiedzialnego za sterowanie sprzętem. W takim przypadku niemożliwe staje się prowadzenie pojazdu lub też manewrowanie widłami. Natomiast najpoważniejszą, a niestety wciąż dość powszechnie występującą awarią, jest uszkodzenie silnika. W takim przypadku nic nie da montaż części zamiennych do wózków widłowych – konieczna jest wymiana silnika.

Jakościowe części zamienne

Zależy Ci na solidnym wykonaniu naprawy, która poskutkuje sprawnością pojazdu przez dłuższy okres? W takim razie wykorzystaj jakościowe części zamienne do wózków widłowych. Polecamy współpracę jedynie ze sprawdzonymi sprzedawcami, oferującymi produkty znanych marek. Tańsze zamienniki przeważnie okazują się mocno rozczarowujące, szybko ulegając awariom.

Zapraszamy po części zamienne do wózków widłowych Poznań.

Napisane w kategorii Firma