Obuwie gumowe BHP – co warto o nim wiedzieć?

Praca w przemyśle związana jest z wieloma wyzwaniami. Aby zapewnić sobie odpowiednie standardy bezpieczeństwa, niezbędne jest sprawdzone obuwie gumowe BHP. Dzięki jego zastosowaniu praca nawet w szczególnie trudnych warunkach nie powinna stanowić żadnego problemu.

Obuwie gumowe BHP – gdzie znajduje zastosowanie?

Spektrum zastosowań obuwia gumowego BHP jest naprawdę szerokie. W większości przypadków stosuje się je jednak wszędzie tam, gdzie pracownicy są narażeni na iskry, płomienie i odpryski metalu. Dlatego też szczególnie istotną rolę pełni ono u spawaczy. Coraz częściej buty gumowe BHP są stosowane również przez odlewników. Niezależnie od konkretnego zastosowania przemysłowego, buty BHP muszą być odporne na wysokie temperatury i działanie czynników zewnętrznych. Obuwie powinno także być wyposażone w jakościowe elementy ochronne, takie jak chociażby wkładka antyprzebiciowa czy podnosek ochronny. Warto zatem sięgać wyłącznie po sprawdzone i wygodne buty, które zapewnią bezpieczne, a zarazem komfortowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych.

Dlaczego obuwie gumowe BHP jest tak ważne?

Obuwie gumowe BHP cieszy się tak dużym zainteresowaniem w branży przemysłowej przede wszystkim dlatego, że zapewnia skuteczną ochronę stóp przed potencjalnymi urazami. Nierzadko buty te posiadają również specjalne wkładki izolacyjne, które sprawiają, że chronią pracownika przed nagrzanymi powierzchniami. Praca w zakładzie przemysłowym zazwyczaj odbywa się w wysokiej temperaturze, dlatego też wygodne obuwie jest bardzo istotne. Buty gumowe BHP są projektowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort, gwarantując równocześnie kompleksową ochronę przed niebezpieczeństwami, które czyhają na pracowników. Odpowiednio dobrane buty chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, przekłuciami, a także zgnieceniem, dlatego ich znaczenie jest naprawdę istotne.

Klasy ochrony obuwia gumowego BHP

Obuwie gumowe BHP można podzielić na różne rodzaje. Ze względu na konstrukcję wyróżniamy pięć głównych typów obuwia – półbuty (A), trzewiki (B), buty (C), buty do kolan (D) oraz buty z przedłużoną cholewką (E). Klas ochrony obuwia gumowego jest jednak znacznie więcej. Sporo osób obuwie BHP dzieli także na podstawie stopnia zagrożenia, przed jakimi jest ono w stanie uchronić pracownika. Najbardziej popularne jest obuwie bezpieczne, czyli S („safety”). Posiada ono właściwości ochronne łącznie z ochroną palców stopy za pomocą podnosków, których wytrzymałość jest badana przy uderzeniu z energią 200 J. Obuwie ochronne, a więc P („protective”), zapewnia natomiast właściwości ochronne przy uderzeniach z energią 100 J.

Napisane w kategorii Firma