Ranking robotów odkurzających – który sprzęt opłaca się najbardziej?

Chcesz sprzątać szybko i bez wysiłku? Zdecyduj się na robota odkurzającego! To najprostszy sposób, by w domu zawsze było czysto. Dowiedz się, na jakie parametry zwracać uwagę, by zakup posłużył ci przez długi czas!

Jaki odkurzacz do domu – robot odkurzający, a może odkurzacz pionowy?

Kupując nowy odkurzacz do domu, masz wiele opcji. W ostatnich latach oprócz robotów odkurzających popularność zyskały odkurzacze pionowe. Warto uświadomić sobie, że te sprzęty nie są wobec siebie konkurencyjne, lecz dobrze się uzupełniają. Robot odkurzający dokładnie sprzątnie całe mieszkanie – bez twojej ingerencji. Potrzebuje jednak na to odpowiedniej ilości czasu. Co innego odkurzacz pionowy – szybko zbierzesz zabrudzenia z konkretnego miejsca. Jest łatwy w obsłudze i zawsze gotowy do pracy, ale nastawiony na szybkie efekty na ograniczonej przestrzeni.

Możesz się za to zastanawiać, czy lepiej kupić robota odkurzającego, czy takiego z funkcją mopowania. I tutaj masz kilka możliwości – są sprzęty, które łączą te dwie funkcje, jak również dwa oddzielne urządzenia, które między sobą współpracują. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju podłogę masz w domu i jak często sprzątasz na mokro. Jeśli duża część podłogi to kafelki, rozważ inwestycję w urządzenie, które oferuje również funkcję mopowania.

Jaki najlepszy odkurzacz automatyczny?

Zastanawiasz się, na jakie parametry zwracać uwagę, wybierając odkurzacz automatyczny? Lista jest długa! Zwróć uwagę, że obecnie standardowe rozwiązania jeszcze kilka łatę temu były dostępne wyłącznie w modelach z najwyższej półki. Harmonogram sprzątania czy wirtualna ściana, jakkolwiek przydatne i ułatwiające życie, są w większości dobrze ocenianych urządzeń. Porównując poszczególne sprzęty, zwróć uwagę na:

 • wielkość pojemnika na kurz;
 • zastosowane czujniki;
 • rodzaj szczotek;
 • harmonogram sprzątania;
 • wirtualną ścianę;
 • kompatybilność z aplikacją mobilną;
 • zastosowane filtry;
 • dodatkowe funkcje;
 • zastosowane technologie;
 • atrakcyjny design.

Aktualnie na rynku są dostępne dwa typy urządzeń – z automatycznym opróżnianiem pojemnika na kurz i takie, które musisz opróżniać ręcznie. Te pierwsze to najbardziej zaawansowane propozycje, a co za tym idzie – także najdroższe. Takie niemal bezobsługowe odkurzacze sprowadzają zaangażowanie użytkownika w porządki do minimum – dlatego są inwestycją, która się opłaca!

Polecane odkurzacze automatyczne – jakie kupić?

Wśród odkurzaczy wyróżnia się marka iRobot, producent świetnie ocenianych odkrzaczy Roomba. Konkurencja jednak nie śpi – w ofercie innych producentów także znajdziesz warte uwagi urządzenia! Zwłaszcza, jeśli jest wśród nich model potentata odkurzaczy pionowych – Dyson.

 • iROBOT Roomba j9+ (j955840) – model za ok. 5000 zł z automatycznym opróżnianiem zbiornika na kurz. Jest wyposażony w szereg czujników, takich jak: antykolizyjny, kurzu, przeszkód, uskoku podłoża. System Carpet Boost pozwala dokładniej sprzątać dywany. Z kolei precyzyjna nawigacja PrecisionVision pozwoli zebrać wszystkie najdrobniejsze zabrudzenia w obrębie domu. Sprzęt w czasie rzeczywistym rozpoznaje przeszkody i omija je, a także – robi zdjęcia i przesyła do aplikacji – Ty decydujesz, co ma z nimi robić w przyszłości. Wkłady w stacji ładująco-czyszczącej wystarczą na ok. 60 dni!
 • DYSON 360 Vis Nav – sprzęt, który zachwyca designem! Zapłacisz za niego ponad 6000 zł. Wyposażony jest w czujniki: antykolizyjny, kurzu, przeszkód, uskoku podłoża. Wyróżnia się dużą mocą ssania i wykorzystaniem systemu wizyjnego 360 stopni – po to, by dotrzeć do każdego zakamarku przestrzeni. Urządzenie poradzi sobie z każdą powierzchnią, a do tego – analizuje i tworzy mapy każdego pomieszczenia – wszystko to dla efektywnego sprzątania. Jest kompatybilny z aplikacją MyDyson. Pojemnik na kurz ma 0,57 l.
 • ROBOROCK Q Revo QR0 – kolejny model z automatycznym opróżnianiem zbiornika na kurz. Zapłacisz za niego ok. 3400 zł. Sprzęt jest wyposażony w czujniki antykolizyjny, oraz przeszkód. Urządzenie pozwala na mycie i odkurzanie podłóg za jednym razem. Automatyczne mycie mopów sprawia, że są one zawsze gotowe do pracy, a przy tym – nie powodują nieprzyjemnych zapachów. Odkurzacz jest kompatybilny z aplikacją, obsługuje m.in. komendy głosowe.

Chcesz poznać inne propozycje? Sprawdź wszystkie roboty odkurzające w sklepie MediaMarkt!