Zbiorniki paliwa dla floty ciężarówek – inwestycja w przyszłość Twojego biznesu

Każda osoba zarządzającą flotą transportową wie, jak ważne jest racjonalne dysponowanie środkami finansowymi. Wiele osób zastanawia się, jak zaoszczędzić, prowadząc firmę transportową, bez jednoczesnego obniżania standardu oferowanych usług czy zagrożeniu bezpieczeństwa pracowników i osób postronnych. Dobrym rozwiązaniem może okazać inwestycja w dodatkowe zbiorniki paliwa. Taki zakup zwróci się już po kilku trasach. Nawet kilka groszy mniej na litrze w skali miesiąca to setki, a nawet często tysiące złotych w portfelu. Jakie jeszcze zalety mają tego typu baki? Podpowiadamy!

Dodatkowe zbiorniki paliwa – rozwiązanie pozwalające na uzyskanie znacznych oszczędności

Dodatkowe zbiorniki paliwa stają się w ostatnim czasie coraz powszechniejsze wśród firm transportowych dysponujących samochodami ciężarowymi lub busami. Takie rozwiązanie szczególnie doceniane jest przez osoby zarządzające finansami w firmach przeprowadzających zadania transportowe na terenie Unii Europejskiej. Akcesoryjne zbiorniki paliwa to duża oszczędność pieniędzy – dzięki nim możemy zalecać tankowania na najtańszych stacjach, a przed trasą uzupełnić braki paliwa na bazie, gdzie znaleźć się może np. zbiornik na olej napędowy. Takie produkty to także znacząca oszczędność czasu, który przecież jest tak cenny w świecie TSL. Opcjonalne zbiorniki paliwa do ciężarówek i busów to w zależności od wybranego modelu aż 300 litrów dodatkowej przestrzeni na olej napędowy!

Inne aspekty przemawiające za montażem dodatkowych zbiorników paliwa do ciężarówek

Poza oszczędnością czasu i pieniędzy dodatkowe zbiorniki paliwa otworzą nam drogę do łatwego odzyskiwania VATu. Przypomnijmy, że przedsiębiorcy mogą odliczyć całkowitą wartość tego podatku – zarówno tankując w Polsce, jak i za granicą. Należy tutaj jednak zaznaczyć, że w przypadku korzystania z usług stacji benzynowych w Niemczech, Belgii, Niderlandach czy w innych krajach UE, sam proces „odzyskania” zapłaconego podatku jest niezwykle czasochłonny – czasami może trwać nawet kilkanaście miesięcy! Przy wykonywaniu tankować w Polsce proces ten odbywa się z użyciem odpowiedniej deklaracji.

Kolejnym aspektem przemawiającym za montażem dodatkowego zbiornika paliwa w ciężarówce jest to, że możemy lepiej kontrolować jakość kupionego oleju napędowego. Każdy przedsiębiorca działający w branży transportowej wie, jakie szkody może wyrządzić złe paliwo. Dzięki dodatkowemu zbiornikowi możemy zatankować na zaufanej stacji i nie martwić się, że podczas dotankowywania na trasie trafimy na zanieczyszczony olej napędowy, który unieruchomi pojazd.

Przy wyborze stawiaj na jakość!

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na montaż dodatkowego zbiornika paliwa w ciężarówce, powinniśmy postawić na współpracę z zaufanym dostawcą. W tej kwestii nie warto iść na półśrodki i szukasz najtańszej oferty na rynku. Producent zbiorników ARHEN ze Starachowic od lat dostarcza swoim klientom najlepsze rozwiązania z zakresu wytwarzania opcjonalnych baków. Firma działa nieprzerwanie od 1993 roku i przez ten czas wypracowała odpowiednie standardy, doceniane za jakość przez klientów na całym świecie. Co ważne, wszystkie zbiorniki z oferty tego producenta posiadają certyfikat wydany przez PIMOT, potwierdzający najwyższą jakość.

Napisane w kategorii Firma