Aromaty zaklęte w syntetycznych cząsteczkach zapachowych – poznaj perfumy niszowe oparte na nowoczesnej chemii

Zamiast popularnych kompozycji zapachowych dostępnych w sieciówkach, lubisz sięgać po nieznane? Fascynują Cię odkrycia w zakresie zapachów i uwielbiasz otaczać się nietuzinkowymi aromatami? Poznaj niesamowite wonie zamknięte w syntetycznych cząsteczkach zapachowych i przekonaj się, jak wielka jest ich moc!

Syntetyczne składniki – niezwykłe cząsteczki zapachowe

Choć na pierwszy rzut oka syntetyczne cząsteczki mogą kojarzyć się z nielubianą w społeczeństwie chemią, to w branży perfumeryjnej stwarzają one nieograniczone możliwości. Po raz pierwszy wykorzystano je już w XIX wieku. Sporą rewolucją dla sztuki perfumeryjnej okazały się aldehydy, które mogą zarówno udawać kwiaty, jak i woń pożywienia. Okazało się to rewolucją w zakresie tworzenia nowych kompozycji zapachowych.

Zastępowanie naturalnych składników syntetycznymi odpowiednikami ma również wznioślejsze cele niż tylko zaspokojenie potrzeb wymagających konsumentów. Przesłanką do ich tworzenia jest na przykład ochrona środowiska. Składniki zwierzęce w perfumach mogą wiązać się z krzywdzeniem zwierząt. Syntetyczne odpowiedniki perfum są dobrym rozwiązaniem również dlatego, że są one bezpieczniejsze dla skóry. Inną sytuacją jest moment, gdy naturalne pozyskanie składników (np. zapach morza) byłoby po prostu niemożliwe.

Co istotne, syntetyczne związki zapachowe nie są tworzone przez wzgląd na oszczędności. Niektóre składniki syntetyczne są nawet cenniejsze niż naturalne. Często syntetyki wznoszą się też na wyżyny sztuki, tak jak jest to w przypadku cząsteczek molekularnych. Perfumy molekularne opierają się nie na typowej piramidzie zapachu, a strukturze cyklicznej. Tłem kompozycji jest cząsteczka molekularna, która pozwala tworzyć niepowtarzalny zapach na skórze.

Escentric Molecules – magia ukryta w jednej cząsteczce zapachowej

Czy znasz już perfumy Escentric Molecules? To jedne z najsłynniejszych na całym świecie kompozycji zapachowych opartych o cząsteczki molekularne. Zapachy tworzy Geza Shoen, niemiecki perfumiarz o sporych ambicjach. Perfumy Escentric zapoczątkowały trend na wykorzystanie w perfumach cząsteczek molekularnych.

Co stanowi sekret perfum Escentric? Zapach reaguje z osobniczymi cechami naskórka, zmienia się za sprawą naturalnego zapachu i staje się indywidualna kompozycją. To oznacza, że na każdej osobie perfumy molekularne będą pachniały inaczej! Co więcej, zapach zmienia się pod wpływem pory dnia, ciepła czy emocji. Rewolucyjne podejście do perfum zachwyca i zachęca do próbowania tych niezwykłych kompozycji. Do wyboru masz szeroką kolekcję zapachów, a każdy z flakonów oznaczony jest innym numerem. Wybierz swój i przekonaj się o wyjątkowości zapachów Escentric Molecules.

Zarkoperfume Cloud Collection – nowoczesność i tradycja w jednej buteleczce

Jest taki perfumiarz, który nie ustaje w wysiłkach, by tworzyć idealne kompozycje zapachowe. Mowa o Zarko Ahlmannie Pavlovie, który łączy miłość do pięknych zapachów z naukowym podejściem. W 2008 roku rozpoczął swoją przygodę z perfumiarstwem, by wprowadzić w życie miłość do niezwykłych aromatów. Kilka lat później dzięki jego determinacji powstała marka Zarkoperfume. W jej ramach perfumiarz skupił się na zapachach opartych na molekułach. Mógł zacząć je tworzyć dzięki eksperymentom z żelowymi związkami molekularnymi.

Cząsteczki molekularne w kolekcji Zarkoperfume Cloud Collection połączone są z tradycyjnymi perfumami. Na skutek tej mieszanki powstają perfumy łączące się z feromonami. To pozwala każdej kompozycji zapachowej pachnieć inaczej na każdym człowieku. W kolekcji Zarkoperfume Cloud Collection znajdziesz zarówno orzeźwiające zapachy cytrusowe, słodkie aromaty kwiatowo-cytrusowe, jak i chłodne perfumy wodne. Spróbuj i zakochaj się w tych nietuzinkowych kompozycjach zapachowych.