Folia bąbelkowa – co warto o niej wiedzieć?

Folia bąbelkowa jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych zabezpieczeń podczas pakowania przesyłek. Jednak to nie jej jedyne zastosowanie. Okazuje się, że jest czymś znacznie więcej. Do czego jeszcze się nadaje?

Czym jest folia bąbelkowa?

Inaczej określamy ją mianem folii pęcherzykowej właśnie ze względu na pęcherzyki wypełnione powietrzem, które znajdują się w niewielkich odstępach od siebie. Jest wykonana z elastycznego i lekkiego materiału, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do kształtu przedmiotu.

Jakie zastosowania ma folia bąbelkowa?

Przez swoją strukturę folia bąbelkowa może być szeroko stosowana. Pozwala na zapakowanie nawet delikatnych przedmiotów i zabezpieczenie ich podczas transportu. Posiada wszechstronne zastosowanie i przydaje się zarówno na magazynie, jak i w domu. Przede wszystkim zapewnia ochronę przed upadkiem i wstrząsami, ale także kurzem, wodą czy zabrudzeniem.

Amortyzacja

Jest to jedna z najważniejszych cech folii bąbelkowej. Idealnie amortyzuje drgania i wstrząsy podczas transportu. Dlatego nadaje się do pakowania wszelkich urządzeń, jak komputery czy telefonu, czy delikatnych przedmiotów, jak szkło czy porcelana. Świetnie sprawdza się nie tylko podczas wysyłania towaru do klienta, ale także podczas własnej przeprowadzki. Można bez problemu zabezpieczyć to, co cenne.

Wypełniacz paczki

Folia bąbelkowa nadaje się jako wypełniać paczek zamiast innych wypełniaczy. Wypełni przestrzeń, zabezpieczy towar, a przy tym potem nadaje się do kolejnego użytku. Często też można znaleźć koperty z folią bąbelkową od wewnątrz.

Termoizolacja

Nie pochłania w ogóle energii. Jednocześnie sprawia, że ta się odbija oraz ma duży opór cieplny. Z tego powodu stosuje się ją do cienkiej termoizolacji dachów i ścian.

A gdy dbamy o ogród, folia pęcherzykowa także może się przydać. Szczególnie gdy zbliża się zima. Pozwala na ochronę roślin przed mrozem. Wystarczy owinąć doniczki folią na kilkanaście centymetrów nad krawędź.

W zabawie

To zastosowanie folii jest szczególnie uwielbiane przez dzieci. Pstrykanie bąbelkami jednak idealnie nadaje się do odstresowania po szczególnie trudnym dniu pracy.

Dla kierowcy

Jest to mniej znane zastosowanie folii, ale równie skuteczne. Wystarczy położyć ją na szybie na noc, a rano nie będziemy musieli przejmować się czasem zmarnowanym na skrobanie szyby.

Podsumowanie

Jak widać, folia bąbelkowa posiada wiele zastosowań. Od tych najbardziej popularne, po mniej znane. Może się przydać w każdy domu na wiele sposobów, a pewnie znajdzie się jeszcze niejedno mniej konwencjonalne jej zastosowanie.

Napisane w kategorii Firma