Jak działają urządzenia do oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe jest jedną z metod wykorzystywanych w kosmetologii do dogłębnego usuwania zanieczyszczeń ze skóry. Do przeprowadzania zabiegów tego rodzaju stosowane są specjalne urządzenia do oczyszczania wodorowego, zapewniające maksymalne bezpieczeństwo całego procesu, a jednocześnie wysoką efektywność. Jak działa aparatura tego typu?

Czym jest oczyszczanie wodorowe skóry?

W zabiegach oczyszczania wodorowego specjalna aparatura kosmetologiczna wprowadza podskórnie, za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem, cząstki wodoru. Pierwiastek ten działa wewnątrz na kilka sposobów, przede wszystkim zwalczając wolne rodniki, ale też  usuwając zanieczyszczenia. Dzięki sięganiu do głębiej położonych warstw skóry, w procesie oczyszczania za pomocą wodoru możliwe jest uzyskanie bardzo satysfakcjonujących rezultatów w sposób całkowicie bezbolesny.

Oczyszczanie wodorowe pozwala na usuwanie w dogłębny sposób wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń osadzających się w skórze. Co więcej, metoda ta odświeża także skórę i działa na nią odmładzająco. Tym samym oczyszczanie wodorowe jako zabieg kosmetologiczny wpływa głównie na cztery obszary:

  • oczyszczanie skóry – usuwanie z jej struktur bakterii, zanieczyszczeń ze środowiska oraz toksyn, a także złuszczanie naskórka,
  • działanie przeciwzapalne – oczyszczanie wodorowe może być skutecznie stosowane u osób zmagających się z trądzikiem i przetłuszczającą się cerą, łagodząc aktywne stany zapalne,
  • ujędrnienie i lifting – usunięcie toksyn z warstw skóry i zwalczanie wolnych rodników przyczynia się do stymulacji procesów regeneracji włókien kolagenowych, które pozwalają uelastycznić i ujędrnić skórę,
  • odmłodzenie (anti-aging) – oczyszczanie wodorowe pozwala wyrównać koloryt cery, zniwelować przebarwienia i wygładzić cerę.

Po sesji oczyszczania wodorowego skóra od razu wygląda młodziej, staje się promienna i świeża. Zabiegom tej kategorii chętnie poddają się zarówno panie, jak i panowie.

Urządzenia do oczyszczania wodorowego – jak działają?

Urządzenia do oczyszczania wodorowego, takie jak aparatura HYDRAGE, działają wielotorowo, pozwalając na realizację pełnego, kompleksowego zabiegu składającego się z kilku etapów. Należą do nich:

  1. faza oczyszczania wodorowego – czyli etap pozwalający na oczyszczenie skóry aż na poziomie komórkowym,
  2. faza hydropeelingu – w postaci wodnej mikrodermabrazji, pozwalającej usunąć martwe komórki naskórka,
  3. faza infuzji jonowej – w trakcie, której w głąb skóry wprowadzone zostają składniki odżywcze,
  4. faza masażu twarzy mikroprądami – etap zamykający cały zabieg, pozwalający na uelastycznienie skóry i nadanie jej jędrności.

Urządzenia do oczyszczania wodorowego to bezpieczna aparatura, za pomocą której można kompleksowo zadbać o cerę. Staje się ona odmłodzona, promienna i wygładzona.