Jak wybrać funkcjonalne i estetyczne krzesła cateringowe?

Szukasz nowych krzeseł cateringowych, a może dopiero przygotowujesz się do imprez plenerowych? Niezależnie od tego, czy potrzebne są ci krzesła na cateringi dla średnio dużych grup czy krzesła bankietowe na duże imprezy na świeżym powietrzu, postaw na lekkie, wytrzymałe modele, z którymi łatwo poradzisz sobie, szykując transport w jedną i drugą stronę. 

Praktyczne krzesła cateringowe — pamiętaj o ich przeznaczeniu

Siedzisko cateringowe to niekoniecznie musi być krzesło składane. Ważne jest natomiast, by jego pakowanie, transport, przenoszenie i rozstawianie sprawiało ci jak najmniej problemów. Oczywiście twoi goście będą zwracali uwagę na wygodę siedzenia oraz design (także i ty więc musisz o tym pamiętać), dla restauratora lub organizatora cateringu w takim przypadku najbardziej liczy się jednak funkcjonalność siedzisk. Co bowiem z tego, że będziesz mieć absolutnie przepiękne, designerskie meble, jak będą się one obijać o siebie w transporcie, po kilku niespodziewanych ulewach starą doskonałą jakość, a przenoszenie ich ze względu na spory ciężar będzie udręką? Warto o tych wszystkich aspektach pomyśleć, zanim zdecydujesz się na zakup krzeseł, które jako pierwsze przyciągną twój wzrok. Funkcjonalność warto postawi na pierwszym miejscu i tej decyzji się bezkompromisowo trzymać.

Co powinno liczyć się przy wyborze krzeseł cateringowych?

Wybór krzeseł, które idealnie sprawdzą się podczas imprez na świeżym powietrzu, jest naprawdę spory: https://dominova.com.pl/krzesla-cateringowe-eventowe

Firmy zajmujące się produkcję mebli oferują specjalną kategorię takich outdoorowych mebli, ponieważ lepiej niż ktokolwiek inny, zdają sobie sprawę, jak odmienne wymagania stawia się tego typu wyposażeniu. Przede wszystkim krzesła cateringowe powinny być:

  • lekkie, łatwe w przenoszeniu (najczęściej więc wykonane z tworzywa sztucznego, a nie ciężkiego metalu, drewna czy wypełnione tapicerką),
  • długo zachowywać elegancki wygląd — być odpornymi na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, zadrapania, uderzenia itd.,
  • być łatwe do utrzymania w czystości,
  • gwarantować stabilność (np. dzięki wyposażeniu w gumowe nóżki)
  • być odporne na promieniowanie UV oraz inne szkodliwe warunki atmosferyczne, przede wszystkim wilgoć.

Od krzeseł cateringowych masz prawo oczekiwać, że będą one się świetnie prezentowały, ale przede wszystkim porównując dostępne modele, upewnij się, że stawiasz na model, który w codziennej pracy nie sprawia problemów.

Wytrzymałość na świeżym powietrzu

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które sprawia, że krzesła cateringowe są wyjątkowo trwałe, jest wykonanie ich z żywicy polipropylenowej oraz z włókna szklanego.  Takie połączenie gwarantuje bardzo wysoką wytrzymałość, odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, a także nieskazitelny wygląd przez naprawdę długi czas. Nie musisz martwić się, że po kilku wyjazdach na catering, przenoszeniu, wynoszeniu, rozstawianiu i użytkowaniu krzeseł stracą one swój blask. Materiał tego typu gwarantuje, że krzesła nie zniszczą się zarówno pod wpływem wilgoci, jak i nadmiernego nasłonecznienia. To wszystko sprawia, że tego typu meble możesz z powodzeniem wykorzystywać zarówno przy organizacji eventów na świeżym powietrzu, jak i w restauracyjnym czy barowym ogródku.

Możliwość złożenia krzesła nie jest wymogiem koniecznym, pod warunkiem jednak, że konstrukcja modelu pozwala na sztaplowanie kilku krzeseł jednocześnie, a tym samym wygodne ich przenoszenie i przewożenie. Liczyć będzie się w tym przypadku oczywiście także niska waga mebli. Siedziska naprawdę mogą być jednocześnie eleganckie, komfortowe, a przy tym funkcjonalne dla tych, którzy przygotowują kolejne bankiety, imprezy na świeżym powietrzu. Nawet jeśli tego typu krzesła wykorzystujesz jedynie w restauracyjnym ogródku, ich codzienne składanie może być mniej lub bardziej uciążliwe. Warto zadbać o ten pierwszy scenariusz.

Estetyczne i praktyczne krzesła cateringowe składane i nie tylko

Oczywiste jest, że krzesła, które mają nadawać się do ciągłego przenoszenia i przewożenia, które sprawdzać się mają na różnego rodzaju eventach, muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Funkcjonalność nie kłóci się jednak z wysokim poziomem estetyki. Już od dawna restauratorzy nie są skazani wyłącznie na proste, klasyczne składane krzesła. Dzisiaj do wyboru nie brakuje mebli cateringowych o niebanalnym designie, ciekawej formie, zwracających uwagę rozwiązaniach. W ofercie producentów znajdują się między innymi:

  • eleganckie krzesła o fantazyjnych oparciach, które zdobią każdą przestrzeń, zwłaszcza w nowoczesnym stylu,
  • minimalistyczne krzesła świetnie sprawdzające się przy organizacji bankietów, ale i jako wyposażenie restauracyjnego ogródka,
  • krzesła cateringowe nawiązujące swoją konstrukcją do stylu boho, które idealnie sprawdzą się przy wielu letnich eventach — zarówno mniej, jak i bardziej formalnych.

To tylko przykładowe rozwiązania. Oczywiście, jeśli interesują cię bardziej klasyczne formy, to także znajdziesz je bez większego problemu. Tego typu rozwiązania to uniwersalne siedziska, które sprawdzą się właściwie w każdej sytuacji.