Jaki jest stan naszych zębów po 40?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

W zasadzie wszyscy jesteśmy świadomi, jak ważne są wizyty dzieci u dentystów. Dbamy o zdrowie zębów naszych pociech, często zapominając, że sami również powinniśmy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny.

Co cechuje zęby po 40. roku życia?

Nie ma wątpliwości, że 4 dekady użytkowania jakiegokolwiek produktu to dużo. Powinno to uzmysłowić, jak mocno wyeksploatowane są zęby po takim okresie. Ich zużycie objawia się często starciem szkliwa, ale też niestety wieloma dolegliwościami dającymi o sobie znać w zdecydowanie wyraźniejszy sposób. Szacuje się, że nawet u co drugiego człowieka po 40. roku życia dochodzi do krwawienia dziąseł.

Wiele osób w tym wieku nie ma kompletu uzębienia, co jest konsekwencją paradontozy oraz próchnicy, czyli zjawisk zachodzących w zasadzie w sposób naturalny. Niemniej obu można zaradzić, a tym bardziej warto leczyć konsekwencje takiego stanu rzeczy. Oczywiście odpowiednim do tego miejscem zawsze jest gabinet stomatologiczny.

Od czego zależy stan zębów po 40.?

Nie jest tajemnica, że stan zębów zależy od tego, jak o nie dbamy. Jeśli przez lata zaniedbujemy higienę zębów, musimy liczyć się z tym, że będą chorowały. Częstym problemem jest wspomniana już wcześniej próchnica, której najłatwiej zaradzić poprzez regularne i dokładne czyszczenie zębów. Ważne jest, aby zęby myć odpowiednio długo.

Oczywiście regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym również są ważne. Dzięki nim zapobiegamy rozwojowi schorzeń, które mogłyby pogłębiać problemy z zębami.

W czym jeszcze pomoże Ci gabinet stomatologiczny?

Zastanawiasz się, w czym jeszcze może Ci pomóc gabinet stomatologiczny, jeśli masz już skończone 40 lat? Niewątpliwie częstym problemem w tym wieku jest utrata naturalnego koloru zębów. Naloty na zębach bywają bardzo nieestetyczne, a po 40. roku życia występują w zasadzie powszechnie. W gabinecie stomatologicznym można poddać się całkiem prostemu zabiegowi wybielania zębów. Poza tym polecamy regularną higienizację zębów, wskazaną tak naprawdę w każdym wieku.