Jaki olejek z lawendy wybrać?

Jaki olejek z lawendy wybrać?

Olejek z lawendy to produkt, po który sięgają bardzo często zwolennicy tego, co w pełni naturalne. Olejek lawendowy ułatwia zasypianie, łagodzi stres i napięcie oraz umożliwia zrelaksowanie się po ciężkim dniu. A to tylko początek możliwości, które otwiera przed nami olejek eteryczny dobrej jakości. Co ważne, na rynku dostępne są różne rodzaje produktu. Jaki olejek z lawendy wybrać, by osiągnąć oczekiwane rezultaty?

Olejek z lawendy – co musisz o nim wiedzieć?

Olejek lawendowy wykazuje cały szereg dobroczynnych właściwości. Wdychanie olejku lawendowego sprawia, że nasz organizm staje się wyciszony, a nerwy ukojone. Olejek eteryczny lawendowy znosi problemy z zasypianiem, relaksuje i uspokaja, oddziałując pozytywnie na nasz układ nerwowy. Olejek lawendowy świetnie poprawia koncentrację, przez co ułatwia wykonywanie kolejnych zadań. Jednak dobry olejek lawendowy stosowany jest nie tylko w aromaterapii. Jak się bowiem okazuje, to świetne lekarstwo na bóle głowy, również te pochodzenia migrenowego. Olejek ułatwia także gojenie się ran i wspiera leczenie trądziku.

 

Rodzaje olejków lawendowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje olejku lawendowego. Każdy rodzaj olejku lawendowego posiada nieco inne cechy o czym warto wiedzieć, decydując się na zakup produktu.

Olejek eteryczny z lawendy wysokogórskiej

To zdecydowanie najbardziej intensywny olejek lawendowy, dostępny na naszym rynku. Ten naturalny olejek, uzyskiwany z lawendy wysokogórskiej, pozwoli rozluźnić mięśnie, przenosząc Cię do krainy wyjątkowo intensywnego zapachu, rodem z najpiękniejszych plakatów z prowansalskimi pejzażami. To naturalny lek bez recepty dla tych, którzy żyją w biegu i potrzebują nieco ukojenia.

Olejek eteryczny z lawendy szerokolistnej

Lawenda szerokolistna ma wyjątkowo orzeźwiający zapach. Olejek ma więc zbawienny wpływ na nasz układ oddechowy. Rozpylenie w powietrzu olejku lawendowego z lawendy szerokolistnej jest polecane zwłaszcza w przypadku chorób i infekcji. Nic dziwnego, bo olejek eteryczny z lawendy działa pozytywnie na nasz układ oddechowy, likwidując katar i wspomagając leczenie zapalenia oskrzeli. Zapach lawendy szerokolistnej koi również ból głowy, którego przyczyną jest nadmierny stres i napięcie.

Olejek eteryczny z lawendy wąskolistnej

To bardzo łagodny olejek o delikatnym, subtelnym zapachu. Jego terapeutyczna moc wykorzystywana jest już od stuleci. Po dziś dzień olejek lawendowy należy do najczęściej wybieranych olejków do aromaterapii i medycyny naturalnej.

olejek lawendowy

olejkowysklep.pl – tutaj zakupisz certyfikowany olejek z lawendy

Olejek z lawendy to produkt, z którego właściwości można korzystać niezależnie od wieku. To wyjątkowe remedium na współczesne problemy, jak stres, zabieganie i napięcie nerwowe. Właściwości olejku lawendowego warto zastosować w codziennym życiu, by móc cieszyć się równowagą i harmonią wewnętrzną oraz zapałem do podejmowania kolejnych wyzwań. Aby to zrobić, warto jednak sięgać po produkty najwyższej jakości. Certyfikowany olejek z lawendy zakupić można na olejkowysklep.pl. W Olejkowym Sklepie znaleźć można również inne rodzaje olejków, również tych nietypowych oraz profesjonalne zestawy do aromaterapii, ułatwiające korzystanie z możliwości, jakie otwiera przed nami sama natura.