Jaki splot łańcuszka do zawieszki?

Wśród najpopularniejszych wzorów biżuterii wymienić można między innymi naszyjniki. Znajdziesz je w setkach różnych wzorów, które różnią się między sobą długością i grubością łańcuszków, a także kształtem zawieszki. Często jednak wszystkie modele są do siebie bardzo podobne. Jeśli zależy Ci na wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju naszyjniku, możesz stworzyć go samodzielnie, dobierając łańcuszek i zawieszkę samodzielnie. Sprawdź, jak zrobić to najlepiej!

Rodzaje splotów

Podstawę każdego naszyjnika stanowi przede wszystkim łańcuszek. Wybranie odpowiedniego splotu, długości i grubości powinno być priorytetem przy zakupie biżuterii. Poza walorami estetycznymi warto wziąć pod uwagę rodzaj kruszcu, z jakiego jest wykonany i jak będzie się prezentował zarówno samodzielnie, jak i z zawieszką. Niektóre ze splotów są same w sobie zbyt ozdobne – dotyczy to zwłaszcza tych grubszych typu pancerka. Warto wybrać coś drobniejszego i delikatniejszego. Do różnego rodzaju zawieszek doskonale sprawdzi się subtelny łańcuszek singapurka lub ten przypominający swoim kształtem lisi ogon.

Subtelne piękno singapurki

Każdemu, kto lubi tradycyjny splot, jakim jest pancerka, z pewnością spodoba się także singapurka. Wygląda ona bardzo podobnie – głównie różni się tym, że jej ogniwa są skręcone i nieco cieńsze, dzięki czemu prezentują się delikatniej. Zalicza się raczej do bardziej kobiecych splotów. Jej delikatność sprawia, że można dobrać do niej zarówno małą, skromną, zawieszkę, jak i większą, bardziej okazałą. Wszystko zależy od tego, jaką biżuterię preferujesz i czego szukasz. Niezależnie jednak od tego, czy pragniesz znaleźć naszyjnik na co dzień, czy taki na specjalne okazje, możesz śmiało postawić na łańcuszek singapurkę.

Piękny i oryginalny – łańcuszek lisi ogon

Tyle ile miłośników biżuterii, tyle różnych, pięknych splotów łańcuszków. Wśród nich znaleźć można zarówno te klasyczne, cieszące się ogromną popularnością, jak złota pancerka czy singapurka, jak i te mniej znane, a zasługujące na równie dużą rozpoznawalność. Jednym z takich splotów jest lisi ogon. Jego ogniwa są mocno splecione, jednak nie wpływa to na grubość łańcuszka – nadal prezentuje się on niezwykle delikatnie i subtelnie. Stanowi doskonałą alternatywę dla singapurki i może przypaść do gustu zwłaszcza osobom uwielbiającym minimalistyczną biżuterię. Złoty łańcuszek lisi ogon w połączeniu z drobną zawieszką zdecydowanie spodoba się każdej minimalistce!

Nie tylko do delikatnych zawieszek

Nie każdy jednak musi lubić minimalistyczną i delikatną biżuterię. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby do łańcuszka o splocie typu singapurka czy lisi ogon dobrać bardziej okazałą i bogato zdobioną zawieszkę. Możesz wybrać zarówno tę z pięknym, dużym topazem w oprawie z drobnych cyrkonii, jak i złotą, wysadzaną naturalnymi kamieniami szlachetnymi. Takie połączenie, niezależnie od tego, jaki splot łańcuszka wybierzesz – singapurkę czy lisi ogon – będzie doskonałe na specjalne okazje, jak i do podarowania komuś wyjątkowemu na prezent.