Koloryzacja włosów – wszystko, co musisz wiedzieć o farbach z apteki

Pragnieniem wielu kobiet jest zmiana koloru włosów, dzieje się tak już od czasów starożytnych. W obecnych czasach do kobiety mają do wyboru bardzo dużo farb różnych marek. Czy jednak wszystkie z nich są zdrowe i nie niszczą włosów? Sprawdź, w jaki sposób działają farby z apteki – propozycja marki Color & Soin.

Początki farbowania od czasów starożytnego Egiptu

Archeolodzy znaleźli dowody sięgające 5000 lat na farbowanie włosów w starożytnym Egipcie. Udało im się to stwierdzić, kiedy odkryli zmumifikowaną kobietę z resztką farby na włosach.  Okazuje się, że w Egipcie kobiety farbowały włosy henną, która nie tylko zmieniała ich barwę włosów, ale także chroniła przed słońcem oraz dawała efekt miedzianych refleksów. Oprócz henny używano indygo, co dawało efekt lśnienia włosów w barwie niebieskiej.

W Grecji i Starożytnym Rzymie również kobiety farbowały włosy, a używano tam takich składników, jak choćby:

  • roztwór z rumianku i wody cytrynowej;
  • mieszanka liści buku i koziego mleka;
  • Rzymianie zaś ulepszyli roztwory o morską lub wapienną wodę w celu uzyskania jaśniejszego koloru włosów.

W Europie spektakularnych zmian dokonywały wywary ze skórek cebuli, łupiny orzecha włoskiego, czarnej herbaty i liści kasztanowca.

Obecne czasy

Jak pewnie nietrudno się domyślić farbowanie naturalnymi składnikami z pewnością włosów nie niszczyło. Dopiero w czasach obecnych, a dokładnie w 1907 roku opracowano farbę ze składnikami chemicznymi. Od tego czasu niestety kobietom zdarza się narzekać na spalone, zniszczone i przesuszone włosy. A przecież tak być nie musi.

Farby z apteki – dla kobiet, które dbają o włosy

Farby z apteki z firmy Color & Soin to propozycja farb z naturalnych składników, które powstały dla kobiet wrażliwych na składniki chemiczne oraz dla tych, które chcą używać wyłącznie zdrowych farb. To także idealne wyjście dla kobiet, które są po chemioterapii i koniecznie po odzyskaniu włosów chcą zmienić ich kolor. Niemniej w tym przypadku zawsze lepiej nieco odczekać, nie spieszyć się nadto.

Wracając do źródła – naturalne farby Color & Soin

Oczywiście aktualnie opracowując farby do włosów naturalne, korzysta się z wieloletniego doświadczenia i z pracy specjalistów wyłącznie tym się zajmujących. Dzięki temu mogła powstać marka, która ma w swojej ofercie aż 34 odcienie, a każdy z nich jest intensywny, głęboki i promienny, pokrywający siwe włosy. Farby te pozbawione są amoniaku, rezorcyny, parabenów oraz silikonów, dzięki czemu idealnie nadają się dla osób z alergiami i z wrażliwą skórą. Nie mają brzydkiego zapachu i odporne są na działanie chloru i promieni UV.

Farby z naturalnych składników marki Color & Soin świetnie sprawdzają się też w przypadku włosów zniszczonych farbą chemiczną, pozwalając na spektakularną regenerację włosów.