Laserowe usuwanie blizn – czy warto zdecydować się na zabieg?

leczenie blizn

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Leczenie blizn jest niezwykle istotne dla osób borykających się z ich występowaniem na powierzchni skóry. Niewielkie blizny ukryte pod powierzchnią ubrań nie stanowią problemów, jednak blizny w szczególności te zlokalizowane w widocznych miejscach na ciele mogą przyczynić się do znacznego zaniżenia samooceny wyglądu zewnętrznego. Jedną z metod eliminacji problemu jest laserowe usuwanie blizn.

Laserowe usuwanie blizn – czym jest?

Laser jest skutecznym narzędziem w procesie usuwania blizn. W porównaniu do tradycyjnych metod jakimi są maści, leki stosowane miejscowo, czy nawet zabiegi chirurgiczne, usuwanie blizn laserem jest znacznie skuteczniejsze oraz pozwala na uzyskanie szybszych efektów.

Na czym polega laserowe leczenie blizn?

Zabieg laserowego usuwania blizn polega na precyzyjnym skierowaniu wiązki światła, które następnie przedostaje się w głąb skóry przez tkanki podskórne oraz skórę właściwą powodując mikrouszkodzenia w przeszywanych powłokach skórnych. Na skutek skierowania lasera na powierzchnię blizny zachodzi w niej reakcja fototermiczna. W wyniku reakcji tej znajdująca się w tkance bliznowatej woda ulega podgrzaniu, a następnie odparowuje.

Usuwanie blizn przy pomocy lasera jest niemalże bezbolesnym zabiegiem. Nie ma potrzeby obawiania się bólu podczas tego typu leczenia blizn. Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać delikatne pieczenie oraz szczypanie na powierzchni blizny.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania blizn?

Niezbędnym jest, aby zabieg został poprzedzony wcześniejszą konsultacją z odpowiednio wykwalifikowanym do przeprowadzenia zabiegu specjalistą. Pacjent przed dniem zabiegu powinien stosować się do różnego typu zaleceń w zależności od niezbędnej ilości zabiegów oraz ich częstotliwości.

Przed zabiegiem należy zadbać o to, aby skóra była czysta i pozbawiona jakichkolwiek zabrudzeń. W przypadku skóry twarzy należy dokładnie zmyć makijaż. Ważnym jest, aby skóra w miejscu zabiegu nie posiadała różnego rodzaju wykwitów patologicznych, mogą być one przeciwwskazaniem do wykonania laseroterapii.

Na miesiąc przed zabiegiem nie należy wykonywać zabiegów złuszczających (np. peelingi chemiczne, mikrodermabrazja) ani opalać się. Ponadto należy zrezygnować z samoopalaczy i kremów zawierających w swoim składzie kwasy. Tydzień przed wykonaniem zabiegu nie można stosować peelingów, a w dniu wykonania zabiegu zabrania się spożycia alkoholu.

laserowe usuwanie blizn

Czy laserowe usuwanie blizn jest bezpieczne?

Leczenie blizn przy pomocy lasera jest często stosowanym zabiegiem. Jest on niemalże bezbolesny oraz w pełni bezpieczny. Laseroterapię można przeprowadzić na dowolnej części ciała i jest ona bezpieczna dla ludzkiego organizmu. Należy jednak pamiętać, aby decydując się na zabieg laserowego usuwania blizn wybrać profesjonalny gabinet z profesjonalnym wyposażeniem niezbędnym do wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn

Zabieg laserowego usuwania blizn pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w bardzo krótkim czasie. Jednak nie każdy może skorzystać z tej metody, kluczowymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • skłonność do bliznowacenia,
  • przyjmowanie przez pacjenta retinoidów,
  • przyjmowanie przez pacjenta leków oraz ziół o właściwościach światłouczulających,
  • aktywne infekcje oraz stany zapalne na przeznaczonej do leczenia powierzchni skóry,
  • przewlekłe stany zapalne dermatozy,
  • fotodermatozy,
  • nowotwory skóry.

Niezwykle istotnym przed wykonaniem zabiegu laserowego usuwania blizn jest poprzedzenie zabiegu odpowiednią konsultacją. Zalecenia specjalisty pomogą pacjentowi przygotować się do zabiegu oraz zadbają o jego komfort psychiczny. Dzięki indywidualnemu podejściu do pacjenta, możliwe będzie wystosowanie zindywidualizowanych do konkretnego przypadku zaleceń.

Taki przebieg przygotowań nie tylko zminimalizuje stres przed zabiegiem, ale również pozwoli pacjentowi przygotować się w odpowiedni sposób do laserowego usuwania blizn. Kontakt i możliwość konsultacji z profesjonalistami jest zatem niezbędnym czynnikiem podczas laseroterapii.

Więcej informacji znajdziesz na: https://leaclinic.pl/usuwanie-blizn-krakow/