Praca opiekunki za granicą: jak zorganizować bezpieczny wyjazd?

W internecie można znaleźć mnóstwo ofert pracy w Niemczech do opieki od zaraz. Niektóre panie, zwłaszcza te, które dobrze znają język, podejmują się pracy opiekunki za granicą na własną rękę. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z dużym ryzykiem pod wieloma względami. Jak zadbać o bezpieczny wyjazd opiekunki za granicę? Odpowiedzi można znaleźć w niniejszym artykule.

Opieka w Niemczech od zaraz: samodzielnie lub z agencją

Panie wyjeżdżające do pracy samodzielnie muszą liczyć się z faktem, że wiele rzeczy może nie pójść zgodnie z planem i są zdane wyłącznie na siebie. Zaczynając od znalezienia oferty pracy w Niemczech do opieki od zaraz – trudno jest samej wywnioskować, czy propozycja pracy jest uczciwa i czy wiele faktów nie zostało zatajonych, na przykład o stanie zdrowia pacjenta. Niektóre rodziny stosują też wątpliwe pod względem etycznym praktyki: zatrudniają opiekunkę na czarno, co skutkuje często wypłaceniem tylko części wynagrodzenia lub niewypłaceniem go w ogóle. W razie urazu, wypadku czy choroby opiekunka nie może się do nikogo zgłosić, bo nie jest objęta żadnym ubezpieczeniem.

Nawet jeśli już zaradna opiekunka dostanie umowę, często niewiele z niej rozumie, co pracodawca też może łatwo wykorzystać. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji podpisania umowy, należy znać biegle język niemiecki, a nawet tamtejsze prawo pracy. Niewiele osób może się pochwalić tak dobrą znajomością.

Współpracując z agencją, taką jak np. Veritas, opiekunki za granicą znajdują się w bezpiecznym położeniu. Nie są zdane na siebie, zawsze w razie kłopotów mogą się zwrócić do koordynatora, nawet będąc już na zleceniu. Jego zadaniem jest zadbanie o komfort i bezpieczeństwo pracy opiekunki za granicą. Wszystkie oferty w agencji, również typu „opieka w Niemczech od zaraz”, zanim zostaną wystawione, podlegają szczegółowej ankiecie, która jest przeprowadzana z rodziną podopiecznego. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na miejscu – opiekunka dobrze wie, jakich warunków się spodziewać, jeszcze przed wyjazdem.

Każda opiekunka otrzymuje klarowną umowę sporządzoną w języku polskim, nie ma to więc miejsca na nieuczciwe praktyki. Wszystkie oferty pracy w Niemcy do opieki od zaraz gwarantują ubezpieczenie oraz darmowy transport na miejsce zlecenia.

Dołącz do Veritasu i pracuj w opiece w Niemczech od zaraz! Skontaktuj się z nami poprzez stronę lub telefonicznie, a nasz konsultant przeprowadzi Cię komfortowo przez każdy etap rekrutacji.

Więcej informacji o pracy w opiece w Niemczech uzyskasz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/