Programy do księgowości – z jakich najlepiej korzystać?

Program do prowadzenia księgowości to obowiązkowy element w każdym biurze rachunkowym. Dzięki niemu księgowa może zaoszczędzić sporo czasu na przygotowywanie rozliczeń. Na rynku dostępne są różne wersje oprogramowania oferujące mniej lub bardziej zaawansowane funkcje. Czym wyróżniają się najlepsze z nich?

Jakie programy dla bezpiecznej księgowości?

Opisywane programy to nieoceniona pomoc nie tylko dla osób, które pracują w biurze rachunkowym, ale również dla przedsiębiorców prowadzących rozliczenia na własną rękę. W przypadku małej księgowości oprogramowanie powinno oferować takie funkcje jak fakturowanie i generowanie raportów. Przydatna jest też możliwość rozliczania się z urzędem skarbowym i ZUS-em. Niektórzy przedsiębiorcy potrzebują bardziej zaawansowanych funkcji, np. integracji ze sklepem internetowym czy panelu do obsługi magazynu. Najlepszy program do księgowości to taki, który posiada wszystkie funkcje niezbędne dla właściciela firmy. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego oprogramowania należy zatem przemyśleć jakie usługi są nam konkretnie potrzebne. Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie wersji próbnej, która zwykle jest darmowa.

W przypadku osób, które rozliczają się samodzielnie niezwykle ważną kwestią jest możliwość konsultacji z ekspertem. Księgowa online pomoże nam np. gdy nie będziemy wiedzieć w jaki sposób rozliczyć daną fakturę. Upewnijmy się więc czy wybrany program oferuje opcję pomocy. Ponadto należy zwrócić uwagę na to czy dostępny jest support klienta dotyczący funkcjonowania samego programu.

Oprogramowanie do pełnej księgowości – na co zwrócić uwagę?

Profesjonalne biura rachunkowe korzystają z zaawansowanego oprogramowania, które ma kompleksowy charakter. Oznacza to, że powinno ono współpracować zarówno z systemem bankowym, programami urzędu skarbowego oraz ZUS-u. Najlepsze wersje oferują także rozwiązania usprawniające zarządzanie i współpracę z klientami.

Zapraszamy do współpracy: Iwona Ligoda – Biuro rachunkowe Lublin