Pufy – wygodne i stylowe meble do siedzenia

Gdybyśmy mieli wskazać te meble salonowe do siedzenia, które cieszą się największą popularnością, z pewnością byłyby to krzesła. Trudno nie zgodzić się jednak z tym, że również pufy są rozwiązaniami, które budzą uznanie. Są wygodne, nie zajmują wiele miejsca, a przy tym ich ciekawy design sprawia, że nie ma takiego stylu, do którego nie można byłoby ich wpasować.

Nowoczesne pufy i ich specyfika

Podobnie jak pufy, które były dostępne w sprzedaży czterdzieści lat wcześniej, nowoczesne rozwiązania są proste, niezbyt duże, pozbawione oparcia i podłokietników. Przez lata nie zmieniło się również to, że zwykle są reprezentantami rodziny mebli tapicerowanych. Jeśli jednak unikamy tych mebli od lat, kontakt z pufami w ich nowoczesnym wydaniu z pewnością okaże się dla nas pozytywnym zaskoczeniem.

Nowoczesne pufy można wykorzystywać na jeden z dwóch sposobów. Są dodatkowym miejscem do siedzenia, które sprawdza się tak podczas rodzinnych imprez, jak i w trakcie wspólnego oglądania telewizji. Popularne jest jednak również wykorzystywanie ich w charakterze podnóżków, zarówno przy kanapie, jak i przy fotelu. Ich niewielki rozmiar pozwala zresztą na łatwe przenoszenie puf, pełnienie przez nie jednej z wymienionych funkcji nie wyklucza więc szybkiego wykorzystania ich w inny sposób, w zależności od potrzeb. Mówiąc o specyfice pufy w nowoczesnym wydaniu warto też podkreślić, że nie jest to już klasyczny mebel salonowy. Pufy pojawiają się również w sypialni, gdzie są ciekawym dodatkiem aranżacyjnym, można jednak wprowadzić je również do pokoju dziecka lub nastolatka.

Jak wyglądają nowoczesne pufy

Jeśli przyzwyczailiśmy się do klasycznych puf będących niewielkimi sześcianami, zapoznanie się z nowoczesną odsłoną tych mebli może nas pozytywnie zaskoczyć. Modele, z którymi mamy do czynienia współcześnie, są wykonane z różnorodnych materiałów. Różnią się przy tym między sobą nie tylko kształtem i kolorystyką, ale również wykończeniem. Klasyczne pufy nadal są prostymi i eleganckimi sześcianami. Są pozbawione nóżek, jeśli zaś posiadają ten element, nóżki są zwykle dość niskie. Jeśli jednak salon jest utrzymany w stylu glamour, bez problemu możemy dopasować do niego pufy ze złoceniami i dodatkami wykonanymi z weluru – mniej konwencjonalne, ale wcale nie mniej praktyczne.

Tak klasyczne, jak i bardziej oryginalne modele, są wyposażone w schowek. Ten jest ukryty pod siedziskiem i może być wykorzystywany na dziesiątki sposobów. W salonie zwykle sięga się po niego, aby trzymać w pufie gazety, rozwiązywane właśnie krzyżówki i inne podręczne akcesoria. W pokoju dziecięcym w pufach pojawiają się rzadziej używane zabawki, a na korytarzach – kapcie dla kolejnych domowników. Pufy w nowoczesnej odsłonie wpływają pozytywnie na atrakcyjność wnętrza, a jednocześnie są rozwiązaniami, na które można liczyć wtedy, gdy zależy nam na lepszej jego organizacji. Nie zaskakuje więc to, że przestają kojarzyć się wyłącznie z elementami wyposażenia większych salonów. Dziś trafiają także do mniejszych pomieszczeń, a ich nowi właściciele w szczególny sposób doceniają to, jak funkcje dekoracyjna i praktyczna przenikają się.

Dekoracyjne i praktyczne – jak wybrać pufy idealne

Każdy salon ma swoją specyfikę. Poszukując puf warto więc zastanowić się nie tylko nad ich funkcjami, ale również nad rolą, jaką mają pełnić we wnętrzu. Jeśli mają być przede wszystkim rozwiązaniami praktycznymi, możemy postawić na bardziej klasyczne rozwiązania. Są przyjemne dla oka, nie dominują jednak nad wnętrzem, a tym samym nie odwracają uwagi od tych elementów wyposażenia, które wprowadziliśmy właśnie po to, aby zaakceptować szczególny charakter salonu.

Jeśli jednak marzy się nam pufa, która będzie dekoracją salonu, również mamy w czym wybierać. W ofercie sklepu https://meble-bik.pl/pol_m_meble-tapicerowane_pufy-do-siedzenia-895.html znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Tu doskonałym rozwiązaniem będą pufy ze srebrnymi i złotymi elementami ozdobnymi, a także modele o nietuzinkowych kształtach – przypominające walce, kule albo trójkąty. Szukając puf o typowo ozdobnym charakterze, warto zastanowić się także nad tymi, które posiadają przeszycia, modne są jednak również elementy pikowane.