Suchy szampon do włosów – czy warto go używać?

suchy szampon

Mało czasu do ważnego wyjścia, a Twoje włosy wyglądają nieświeżo? Mało czasu, żeby je umyć i wymodelować? Z pomocą przyjdzie suchy szampon, który dla wielu ludzi stał się niezbędnikiem w kosmetyczce. Nie bez powodu. Wiele ludzi musi myć włosy codziennie, żeby zachować świeży ich wygląd. To często bywa bardzo kłopotliwe. Dlatego suche szampony cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn.

Wzrost tempa naszego życia, dużo spontaniczności, sprawia, że nie zawsze wyglądamy perfekcyjnie. Zanieczyszczenia powietrza, pyły, spaliny na ulicy, sprawiają, że włosy szybciej mogą się przetłuszczać i, mimo że dbamy o regularne ich mycia, to często już na drugi dzień, nasza fryzura wygląda nieświeżo. Z pomocą przychodzi suchy szampon do włosów. Pozwala zaoszczędzić czas, gdy nie mamy czasu na umycie włosów. Sprawdza się idealnie, kiedy chcemy szybko odświeżyć i powiększyć objętość naszej fryzury.

Suchy szampon – jak właściwie działa?

Suchy szampon do włosów to aerozol, który występuje w formie pudru na bazie owsa, skrobi bądź ryżu. Składniki te mają zdolność pochłaniania nadmiar sebum, również mogą oczyszczać skórę naszej głowy z nadmiaru zanieczyszczeń, które codziennie się na niej osadzają. Zanieczyszczenia powietrza, pyły czy spaliny samochodowe, bardzo negatywnie wpływają na kondycję naszej skóry głowy. Suchy szampon szybko pomoże i zniweluje problem przetłuszczającej skóry głowy. Bardzo często dodatkiem w suchym szamponie są olejki eteryczne, przeróżne wyciągi z roślin czy dodatek odżywczych witamin. Wtedy suchy szampon, nie tylko pozbędzie się nadmiaru sebum ze skóry głowy, ale również zneutralizuje nieprzyjemny zapach.

Co bardzo ważne suchy szampon tylko tymczasowo zneutralizuje zanieczyszczenia, które znajdują się na skórze głowy. Nie należy traktować suchego szamponu jak zwykłego szamponu. Zwykły szampon oczyszcza skórę głowy i włosy. Podczas gdy suchy szampon zniweluje wygląd przetłuszczających się włosów, usuwając nadmiar sebum. Nie zaleca się stosowanie takich preparatów na co dzień, a jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Jak prawidłowo zastosować suchy szampon do włosów?

Właściwe użycie suchego szamponu, nie jest trudne. Jednak, żeby efekty były jak najlepsze, należy przestrzegać paru zasad:

  • krok 1 – przed zastosowaniem produktu, należy rozczesać włosy. Dlaczego? Suchy szampon musi równomiernie pokryć skórę głowy,
  • krok 2 – wstrząśnij opakowanie suchego szamponu, tak aby wszystkie składniki preparatu dobrze się wymieszały,
  • krok 3 – spryskaj włosy z małej odległości u nasady,
  • krok 4 – wmasuj produkt we włosy i pozostaw na ok. 2 minuty – w tym czasie suchy szampon wchłonie nadmiar sebum,
  • krok 5 – pochyl głowę w dół i wyczesz kosmetyk z włosów.

Jak zwiększyć objętość włosów suchym szamponem?

Jeżeli kosmetyk ten chcemy wykorzystać, aby zwiększyć objętość włosów, należy pochylić głowę w dół, wstrząsnąć pojemnikiem i spryskać włosy. Następnie unosimy głowę i spryskujemy włosy ponownie. W tym przypadku nie trzeba wyczesywać nadmiaru szamponu. Najlepiej delikatnie przetrzeć włosy palcami lub grzebieniem, w celu ułożenia fryzury.

Jak wybrać odpowiednie suche szampony do włosów?

Należy wybierać suche szampony, które dedykowane są dla konkretnych kolorów włosów. Inne szampony będą odpowiednie dla jasnych włosów, inne dla posiadaczy ciemnych włosów. Dobór odpowiedniego produktu jest kluczowy, aby na naszej głowie nie było widocznych żadnych osadów. Najbezpieczniejszą opcją będzie wybór bezbarwnych suchych szamponów, które będą idealne dla każdego koloru włosów.

Zobacz preparaty i kosmetyki do pielęgnacji włosów na: https://trena.pl/161-pielegnacja