Super serwer dla Twojej firmy

Niezależnie od rozmiaru firmy, którą prowadzimy, koniecznym jest, byśmy wyposażyli ją w odpowiedni sprzęt informatyczny. Urządzenia te w dużym stopniu wpływają na zwiększenie wydajności pracy, udoskonalenie funkcjonowania działalności, ale też zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych danych. Dokładnie dopasowany super serwer dla firm pozwoli poprawić efektywność pracy, a tym samym – jej sukces.

Super serwer – jakie są jego zadania?

Każde przedsiębiorstwo powinno zostać wyposażone w dobrej jakości super serwer. Urządzenia te odpowiadają za wiele zadań, mających wpływ na poprawę i usprawnienie funkcjonowania działalności. Dbają bowiem o zabezpieczenie wszystkich najważniejszych danych, wpływają na zwiększenie wydajności oraz efektywności pracy, a także ułatwiają i usprawniają zarządzanie firmą. Zależnie jednak od wielkości oraz predyspozycji rozwojowych przedsiębiorstwa powinniśmy wybrać taki super serwer, który jak najlepiej sprosta stawianym mu zadaniom.

Serwer Tower – gdzie znajdzie swoje zastosowanie?

Wybór danego serwera, który spełni oczekiwania i wymagania naszej firmy uzależniony jest przede wszystkim od czynności, jakimi będzie musiał się zajmować. Pod uwagę, dlatego powinniśmy wziąć predyspozycje rozwojowe naszej działalności, a także jej aktualny rozmiar. Dzięki temu będziemy w stanie dopasować serwer, który charakteryzować się będzie konkretnymi parametrami i możliwościami. Serwer Tower świetnie sprawdzi się w niewielkich, samodzielnie prosperujących przedsiębiorstwach. Z kolei w przypadku większych serwerowni w dużych firmach doskonałym rozwiązaniem będzie serwer w obudowie Rack. Dzięki obudowie, która dostosowana została do montażu w szafach serwerowych, urządzenie to odnajdzie się w firmach, których praca opiera się na przetwarzaniu ogromnej ilości danych.

Dell T330 dla małych i średnich firm

Do zastosowania w małych oraz średniej wielkości firmach niezastąpionym urządzeniem będzie serwer Dell T330. Model został wyposażony w procesor Intel E3-1200 v6 oraz wysoce skalowalną pamięć DDR4, które zapewniają serwerowi dużą wydajność. Dużą zaletą Dell T330 jest możliwość zainstalowania 8 dysków twardych. Z kolei dzięki modułowi zdalnego zarządzania iDRAC8 oraz dyskom i zasilaczom, które występują jako hot-plug, urządzenie to jest doskonałym narzędziem, umożliwiającym łatwe zarządzanie oddziałami firmy w formie zdalnej. Model wyposażony został w procesor, który w razie nagłej awarii źródła zasilania, zapewnia dodatkowe zabezpieczenie danych.

Napisane w kategorii Firma