Szklarnia dla początkujących – jakie rozwiązanie wybrać?

Życie ogrodnika amatora do łatwych nie należy. Przyjemne nie jest, kiedy uprawę dopadają przymrozki, gwałtowne ulewy, bardzo wysokie temperatury czy porywisty wiatr, które prowadzą do zniszczeń w ogrodzie. Wyjściem pewnie najlepszym będzie zakup szklarni, najlepiej z poliwęglanu, do której nie ma potrzeby stawiania fundamentu.

Szklarnia z poliwęglanu lekiem na całe zło

Rozwiązaniem sytuacji kryzysowych w polskim i chwiejnym klimacie będzie szklarnia z poliwęglanu, trwała i wytrzymała, którą można postawić dosłownie wszędzie, ponieważ nie wymaga fundamentu. Taka szklarnia zapewni roślinom idealne warunki:

  • odpowiednie nasłonecznienie;
  • optymalną wilgotność;
  • należytą temperaturą.

W takiej szklarni można uprawiać rośliny od lutego aż do przełomu października i listopada. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupić gotową szklarnię, najlepiej u wysoko notowanego producenta, w firmie Botanic. Zakupi się tutaj szklarnie z poliwęglanu w różnej konfiguracji, firma oferuje również sporo rozwiązań dla klientów.

Na początek szklarnia Botanic Optima

Ogrodnikowi amatorowi na początek wystarczy zapewne szklarnia typu Botanic Optima, dostępna w wielu wymiarach – o szerokości 2,58 metra, długości zaś od 4 do 20 metrów. W firmie Botanic, jeśli tylko zechcesz, możesz zamówić szklarnię wraz z montażem. Jeśli się na to nie zdecydujesz, otrzymasz szklarnię z niezbędnymi śrubami oraz kotwami, oraz jasno napisaną instrukcję montażu. Sam montaż jest niezwykle łatwy, dzięki prostocie konstrukcji szklarni.

Szklarnia z poliwęglanu Botanic Optima sprawdzi się w każdych warunkach, latem można cieszyć się z uprawy oraz plonów, zimą zaś nie trzeba martwić się, że nie wytrzyma pod naporem opadów śniegu. Elementy nośne szklarni to łuki z profilu stalowego o przekroju 30 x 20 mm, specjalnie wygiętego w taki sposób, aby zwiększyć wytrzymałość konstrukcji nośnej. Cała konstrukcja zabezpieczona została też przed rdzą, profile są ocynkowane z każdej strony, nie ma więc możliwości korozji.

Optymalny klimat w szklarni z poliwęglanu

Aktualnie nie ma lepszego pokrycia szklarni od poliwęglanu. Materiał ten tworzy optymalny dla upraw klimat, a także ułatwia jej eksploatację. Im większa gęstość poliwęglanu, tym dłuższa żywotność szklarni. W firmie Botanic zamówisz poliwęglan od grubości 4 mm. Zamówiony u nich produkt otrzymuje 5-letnią gwarancję.

Zastosowanie poliwęglanu to nie tylko szklarnie stosuje się go także, jako zadaszenie tarasów, wiat oraz altanek. Również przy budowie obiektów sportowych, witryn sklepowych, a także ekranów akustycznych.