Witryny cukiernicze do małych cukierni – jakie wybrać?

Witryna cukiernicza to urządzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić cukiernie, lodziarnie, sklepy spożywcze lub bary. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie idealnych warunków przechowywania deserów i innych potraw, które chcemy wyeksponować w naszym lokalu gastronomicznym. Witryny cukiernicze mogą być wyposażone w system chłodniczy, dodatkowe podświetlenia, dostępne są modele o różnym kształcie i w wielu rozmiarach – wszystko po to, aby idealnie zaaranżować przestrzeń cukierni.

Rodzaje witryn cukierniczych chłodniczych – najlepszy model do prezentacji deserów

Duży wybór witryn cukierniczych pozwala na znalezienie takiej, która najlepiej odpowiada naszym wymaganiom. Nowoczesny design tych urządzeń oraz bogaty wybór kolorystyki, sprawiają, że są prawdziwą ozdobą lokalu, która przyciąga wzrok klientów.

Witryny cukiernicze chłodniczne można podzielić na takie, które mają:

 • dynamiczne chłodzenie (wentylatorowe),
 • chłodzenie statyczne (grawitacyjne),
 • podświetlane półki,
 • szyby proste lub gięte,
 • elektroniczne sterowanie.

Witryna cukiernicza może mieć szereg dodatkowych funkcji, takich jak:

 • oświetlenie LED,
 • nakładkę na blat ze stali nierdzewnej,
 • ruchome przegrody,
 • niestandardowe kolory poszczególnych elementów urządzenia.

Najważniejsze cechy witryn cukierniczych

Szafa chłodnicza powinna nie tylko pięknie się prezentować, ale także działać bez zarzutu, aby eksponowane w niej słodkości zawsze były najwyższej jakości. Świeżość deserów zapewnia zaawansowany system pochłaniania wilgoci i odprowadzania skroplin oraz ciągły obieg chłodnego powietrza, które dociera do wszelkich zakamarków gabloty. Niektóre witryny cukiernicze zostały wyposażone w nawiew ciepłego powietrza skierowany na szybę, którego zadaniem jest niedopuszczanie do osadzania się pary wodnej.

Witryna chłodnicza cukiernicza powinna także odznaczać się niskim zużyciem energii, ponieważ jest to urządzenie eksploatowane przez cały czas. Nowoczesne szafy chłodnicze są wytrzymałe, a regularne ich serwisowanie zapewnia bezawaryjną pracę przez wiele lat. Odpowiednie oświetlenie deserów wpływa na wybory konsumentów i atrakcyjność prezentowanych potraw. Atutem witryny cukierniczej będą więc energooszczędne świetlówki oraz oświetlenie LED, które pomogą zmniejszyć zużycie prądu.

Dobrej jakości witryna cukiernicza do cukierni powinna odznaczać się niską emisją hałasu. Głośna praca urządzeń elektrycznych utrudnia pracę personelowi, a także zniechęca klientów do dłuższego przebywania w lokalu.

Jaką wybrać witrynę cukierniczą?

Witryna cukiernicza powinna być dostosowana do potrzeb lokalu gastronomicznego lub sklepu pod względem swojej pojemności oraz gabarytów. W miejscach, w których panuje duży ruch klientów wato kupić gablotę, która pomieści na swoich półkach liczne słodkości. Istotny jest także łatwy dostęp do deserów – można zdecydować się na szafę chłodniczą z otwieraną wewnętrzną szybą lub szybą zespoloną z drzwiami przesuwnymi.

Można wyróżnić kilka rodzajów witryn:

 • chłodnicze,
 • niechłodzące lady cukiernicze,
 • nastawne – gablotę umieszcza się bezpośrednio na blacie lub barze w lokalu, co pozwala lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń,
 • ekspozycyjne (modele proste lub narożne) – duże urządzenia, które najlepiej prezentują się w przestronnych wnętrzach; modele narożne pomagają zagospodarować dostępną przestrzeń.

W małych lokalach gastronomicznych dobrze sprawdzają się witryny chłodnicze nastawne lub lady cukiernicze (dla produktów nie wymagających niskich temperatur, np. pieczywa), ponieważ prezentowane w nich produkty znajdują się na linii wzroku klienta. Dodatkowo warto zakupić niewielką witrynę chłodniczą na napoje (najlepiej z łatwo otwieranymi drzwiami, tak aby nasi goście mogli samodzielnie sięgać po produkty).

Szeroki wybór witryn cukierniczych znajdziemy w sklepie Mulit Gastro, który prowadzi dystrybucję profesjonalnego sprzętu gastronomicznego już od 11 lat. Wybór idealnego urządzenia dla naszego lokalu nie jest prosty, dlatego warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów. Firma zajmuje się także serwisowaniem urządzeń gastronomicznych, prowadzeniem prezentacji i szkoleń.

Więcej informacji na stronie: https://multigastro.pl/witryny-cukiernicze

Napisane w kategorii Firma