Wentylacja Bydgoszcz – Zobacz, gdzie wykonasz usługę!

Wentylacja Bydgoszcz – Zobacz, gdzie wykonasz usługę!

Wentylacja jest istotnym elementem budynków, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. Zapewnia dostęp świeżego powietrza, usuwa zanieczyszczenia oraz reguluje poziom wilgotności wewnątrz pomieszczeń. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Nie czekaj i zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wentylacja Bydgoszcz

Wentylacje można podzielić na kilka rodzajów. Wśród systemów wentylacji warto wyróżnić dwie podstawowe typy. Pierwszą z nich jest wentylacja naturalna grawitacyjna. Do jej działania nie są potrzebne żadne mechanizmy. W takim systemie wymiana powietrza odbywa się na skutek ruchu powierza wywołanego różnicą temperatury wewnątrz i na zewnątrz budynku. Najważniejsze, by przy tym sposobie wentylacji prawidłowo wykonać przewody wentylacyjne oraz zainstalować okna wyposażone w nawiewniki.

Drugim rodzajem wentylacji jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna. Ten rodzaj wentylacji jest coraz bardziej powszechny, szczególnie w nowoczesnym budownictwie. Zalety wentylacji mechanicznej wpływają na coraz większą popularność tego rodzaju wentylacji w budynkach. Innym nowoczesnym rodzajem wentylacji jest  wentylacja hybrydowa. Aby zapewnić dobrą, jakość powietrza w budynku, wykorzystuje zalety wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej. Może być także z powodzeniem stosowana w różnych typach obiektów.

wentylacja przemysłowa

Rekuperacja Bydgoszcz

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna należy do najczęściej wybieranych technologii, w przypadku nowoczesnych budynków. Zazwyczaj montuje się ją wraz z pompą ciepła. Takie połączenie gwarantuje energooszczędny sposób wentylacji całego budynku i jest skuteczną metodą przy obniżeniu kosztów energii. Rekuperacja daje znacznie więcej korzyści niż wentylacja grawitacyjna, która przez swoją niewielką siłę nie jest w stanie zapewnić stałej cyrkulacji powietrza. Rekuperacja dba o dostarczanie świeżego i czystego powietrza z zewnątrz, jednocześnie regulując jego temperaturę. Dzięki temu potrafi zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem budynku jednorodzinnego.

Głównym elementem rekuperacji jest rekuperator. Został on wyposażony w wymiennik ciepła, który ma za zadanie odzyskiwać ciepło z zużytego powietrza, wywiewanego z budynku i przekazywać je świeżemu, nawiewanemu do środka powietrzu. To nowoczesne rozwiązanie zyskujące na rynku budowlanym coraz większą popularność, głównie za sprawą dużej energooszczędności. Rekuperacja działa podobnie do klimatyzacji. Mechanizm działania rekuperacji i klimatyzacji znacząco wpływa na właściwości dostarczanego do pomieszczeń powietrza.

Rekuperacja zapewnia jego wymianę, a klimatyzacja zapewnia zmianę jego parametrów. Warto także wykonać przynajmniej raz w roku przegląd i serwis tego rodzaju instalacji, które mogą się zanieczyścić i powodować awarię. Serwis klimatyzacji oraz rekuperacji w Bydgoszczy oferuje przedsiębiorstwo Proterm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą najlepsze rozwiązania przy konkurencyjnych cenach instalacji wentylacji. W naszej firmie dostępne są także materiały wentylacyjne oraz wszystkie potrzebne produkty do zamontowania instalacji rekuperacji. Każdy klient liczyć może również na doradztwo i pomoc w doborze poszczególnych materiałów.

Montaż rekuperacji Bydgoszcz

Właściwy montaż rekuperacji jest podstawą do jej właściwego funkcjonowania i zapewnienia świeżego powietrza w całym budynku. Dlatego też warto skorzystać ze specjalistycznych firm zajmujących się profesjonalnym montażem rekuperacji. W Bydgoszczy tego typu usługi świadczy przedsiębiorstwo Proterm. Oferta przedsiębiorstwa Proterm obejmuje również serwis systemu wentylacyjnego. Doświadczenie w branży oraz doświadczeni instalatorzy z pewnością we właściwy sposób poradzą sobie z instalacją systemu rekuperacji. Podstawą montażu tego typu technologii jest wykonanie projektu instalacji. Musi on być wykonany z niebywałą starannością i dbałością, aby cała instalacja działała poprawnie, dlatego właśnie warto skorzystać ze specjalisty, aby mieć gwarancje właściwego wykonania projektu. Fachowiec przykłada dużą wagę do każdego elementu projektu, gdyż dzięki swojemu doświadczeniu wie, że na tym etapie przygotowania montażu rekuperacji nie można popełnić błędu, aby wentylacja funkcjonowała we właściwy sposób.

Projekt powinien uwzględniać zmiany poziomu wynikające z przenoszenia kanałów wentylacyjnych na piętra, doprowadzenie elektryki do głównej stacji sterującej czy nawet ogrzewanie podłogowe, jeśli takowe ma znaleźć się w budynku. Montaż rekuperacji przebiega etapowo. Pierwszy etap to wykonanie instalacji wentylacyjnej, polegający na rozprowadzeniu kanałów (przewodów) wentylacyjnych. Następnie konieczne jest wykonanie punktów nawiewnych i wywiewnych oraz położenie instalacji do sterownika. Montaż kończy się regulacją systemu na końcówkach kanałów. Sprawna wentylacja posiada wiele zalet i gwarantuje wiele korzyści dla domowników. Świeże powietrze w pomieszczeniach przekłada się także na lepsze samopoczucie.