Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.
Lipoliza iniekcyjna to innowacyjna procedura estetyczna, która pozwala zredukować miejscowo tkankę tłuszczową. Za pomocą zastrzyków aplikuje się specjalną substancję, odpowiedzialną za rozpuszczanie nadmiaru tłuszczu, tym samym modelując sylwetkę. Metamorfoza części ciała poddanej zabiegowi, może być naprawdę spektakularna, dlatego na takie punktowe odchudzanie decyduje się coraz więcej osób. W poniższym artykule omawiamy, na czym dokładnie polega zabieg lipolizy iniekcyjnej, komu jest on dedykowany i kiedy warto go rozważyć.
- Czym jest lipoliza iniekcyjna?
- Jak lipoliza iniekcyjna pozwala zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej?
- Kiedy zdecydować się na walkę z tkanką tłuszczową za pomocą lipolizy?
Czym jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który umożliwa skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej w danym obszarze ciała, za pomocą aplikowania specjalnej substancji, która ją rozpuszcza. Jest to jedna z metod stosowanych w medycynie estetycznej, która służy modelowaniu sylwetki oraz usuwaniu nadmiaru tłuszczu z określonych partii ciała.
Usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy jest stosunkowo szybkim zabiegiem, który na wymaga znieczulenia ogólnego. Stosuje się jednak najczęściej znieczulenie punktowe, aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta.
Zalecenia po zabiegu lipolizy iniekcyjnej
- Prawidłowe nawodnienie organizmu w celu ułatwienia drenażu tkanek.
- Unikanie sauny i basenu.
- Unikanie długiego przebywania na słońcu i wizyt w solarium.
- Brak aktywności fizycznej przez dwie doby, a po tym czasie drenaż miejsca zabiegowego, w celu utrwalenia efektów wyszczuplenia.
- Zaleca się dietę niskotłuszczową.
- Zakaz poddawania się masażom ciała przez 4-5 dni.
Przeciwwskazania do redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy
- Choroby układu immunologicznego.
- Zaburzenia krzepnięcia krwi.
- Ciąża i karmienie piersią.
- Przewlekle infekcje i choroby bakteryjne.
- Choroby krążenia.
Pod hasłem „Wrocław lipoliza” kryje się wiele klinik oraz gabinetów medycyny estetycznej, jednak przed poddaniem się zabiegowi, warto dokładnie zapoznać się z opinią na temat danej placówki i upewnić się, że specjaliści posiadają odpowiednie uprawnienia do wykonywania zabiegu redukowania ilości tkanki tłuszczowej.
Jak lipoliza iniekcyjna pozwala zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej?
Do zabiegu lipolizy iniekcyjnej wykorzystujemy specjalnie zastrzyki z substancją, która działa na błonę komórkową adipocytów, powodując jej uszkodzenie. Cały zabieg opiera się na naturalnych procesach fizjologicznych, gdzie na skutek metabolizmu organizmu, dochodzi do rozkładu lipidów na produkty uboczne, które następne usuwane są za pośrednictwem układu limfatycznego lub krwiobiegu. To główna substancja, czyli deoksycholan sodu, rozpuszcza zbędną tkankę tłuszczową w obszarze ciała poddawanemu zabiegowi.
Jak wspominaliśmy, lipoliza, a także inne zabiegi medycyny estetycznej, wymagają konsultacji, na której zostaną dokładnie omówione stosowane substancje, a także oczekiwania pacjenta.
Kiedy zdecydować się na walkę z tkanką tłuszczową za pomocą lipolizy?
Lipoliza iniekcyjna dedykowana jest osobom, które:
- borykają się z problemem miejscowego nagromadzenia tłuszczu, a ich organizm nie reaguje na standardowe metody odchudzania. W takich sytuacjach lipoliza iniekcyjna może okazać się skutecznym rozwiązaniem,
- chcą modelować sylwetkę. Redukcja tkanki tłuszczowej umożliwia wyrzeźbienie określonych obszarów ciała,
- nie chcą poddawać się długiej rekonwalescencji. Lipoliza iniekcyjna jest stosunkowo szybkim i mało inwazyjnym zabiegiem, w porównaniu z tradycyjną liposukcją.
Podsumowując, lipoliza iniekcyjna jest dobrym sposobem na usuwanie tkanki tłuszczowej, oczywiście jeśli specjaliści potwierdzą brak przeciwwskazań u danego pacjenta.