Co to jest mycie elewacji za pomocą dostępu linowego?

Nie ma wątpliwości, że mycie elewacji to wyzwanie z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze usunięcie niektórych zanieczyszczeń może być bardzo trudne. Po drugie należy uważać, aby nie doprowadzić do zniszczenia elewacji i utraty jej właściwości. Po trzecie natomiast wiele miejsc może być trudno dostępnych, między innymi ze względu na dużą wysokość. Ostatnia przyczyna sprawia, że coraz częściej zabieg przeprowadza się za pomocą dostępu linowego. Na czym polega ta metoda i co warto o niej wiedzieć?

Mycie elewacji z liną, czyli metoda alpinistyczna

Dostępne są dwie główne metody mycia elewacji. Pierwsza z nich to zastosowanie podnośnika. Specjalista wchodzi na platformę, a sprzęt wywozi go na odpowiednią wysokość. Metoda ta jest powszechna, choć ma pewne ograniczenia. Przede wszystkim jej możliwości w zakresie dotarcia do poszczególnych miejsc są ograniczone. Zakamarki, czy też elementy schowane za drzewami bądź innymi przeszkodami mogą być nieosiągalne. Dostęp ten zapewnia wykorzystanie lin.

Zastosowanie dostępu linowego to inaczej wdrożenie metody alpinistycznej. Polega to na zaczepieniu lin i wspinaniu się po elewacji, w celu jej umycia. Specjalista zabiera ze sobą niezbędny sprzęt i preparaty, po czym przyczepiony do lin porusza się po elewacji, czyszcząc jej kolejne fragmenty.

Skutecznie i bezpiecznie

Nie ma wątpliwości, że mycie elewacji z zastosowaniem metody alpinistycznej jest skuteczne. Pozwala dotrzeć do każdego fragmentu powierzchni. Jednak czy to bezpieczna metoda? Wspinanie się na wysokości wymaga niewątpliwie odpowiedniego zabezpieczenia. Trzeba stosować środki ostrożności, zachować uwagę i korzystać z jakościowego, sprawdzonego sprzętu. Tym samym mycie elewacji za pomocą dostępu linowego jak najbardziej może być bezpieczne, ale tylko w profesjonalnym wydaniu.

Zachęcamy, aby do mycia elewacji czy też okien na wysokości zatrudniać sprawdzonych fachowców. Można być wtedy pewnym, że zadanie zostanie wykonane w sposób skuteczny i bezpieczny.

Mycie elewacji Wrocław – zapraszamy!