Piekarnik elektryczny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Piekarnik to jedno z najważniejszych urządzeń w każdym domu. Aby umożliwić sobie przygotowywanie różnorodnych posiłków, warto wybrać piekarnik elektryczny wyposażony w nowoczesne funkcje. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając rodzaj piekarnika, nie warto ograniczać się do urządzeń wyposażonych tylko w podstawowe funkcje. Nowoczesne piekarniki elektryczne mają wiele ciekawych funkcji, które ułatwiają pieczenie i zapewniają bezpieczne użytkowanie. Warto zwrócić uwagę na piekarniki do zabudowy, ponieważ takie urządzenie można umieścić na podłodze lub na dowolnej wysokości, która umożliwi nam wygodnie korzystanie z niego. 

Jak wybrać piekarnik elektryczny?

Piekarniki elektryczne umożliwiają pieczenie ciast i przygotowywanie różnorodnych dań na każdą okazję. Aby móc w pełni korzystać z możliwości urządzenia, warto dopasować je do swoich potrzeb. Innego piekarnika będzie potrzebowała osoba, która nie lubi gotować i przygotowuje tylko podstawowe dania, a innego pasjonat gotowania. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na pojemność. Mały piekarnik elektryczny z funkcją mikrofali sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu, będzie też odpowiedni dla singla, który piecze sporadycznie. Jeśli przyrządzasz posiłki dla całej rodziny i używasz dużych blach i naczyń żaroodpornych, wybierz urządzenie o pojemności 60-70 l. 

Bardzo ważnym parametrem jest też klasa energetyczna. Energooszczędne urządzenia oznaczone są symbolem A++. Panel sterujący powinien być podświetlany przez diody LED, ponieważ pobierają one niewiele energii. Aby łatwo było czyścić piekarnik elektryczny, warto zwrócić uwagę, czy jest on wyposażony w funkcje, które to usprawniają. Funkcja pyrolizy lub katalizy pozwala usunąć nawet trudne zabrudzenia, zamieniając je w popiół, dzięki czemu czyszczenie piekarnika jest bardzo proste. Nowoczesne piekarniki do każdej kuchni znajdziesz na stronie: https://www.sferis.pl/piekarniki-3334

Jakie funkcje mają nowoczesne piekarniki elektryczne?

Nowoczesne piekarniki elektryczne są wyposażone w wiele ciekawych funkcji, które ułatwiają korzystanie z urządzenia. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Programy automatyczne – termoobieg, grill, gotowanie mikrofalowe, rożen, i rozmrażanie potraw to tylko niektóre funkcje ułatwiające pieczenie. 
  • Automatyczne otwieranie drzwi – wystarczy dotknąć uchwytu piekarnika (np. łokciem), a otworzą się one automatycznie. 
  • Prowadnice teleskopowe – ułatwiają wkładanie i wyjmowanie blach.
  • Zabezpieczenie przeciwpyłowe gazu – powoduje odcięcie gazu do palnika, gdy przypadkowo zgaśnie płomień.
  • Możliwość podziału komory piekarnika – specjalny separator umożliwia pieczenie 2 potraw jednocześnie.
  • Zdalne sterowanie smartfonem – pozwala na kontrolowanie pracy piekarnika i włączanie oraz wyłączanie go z dowolnego miejsca.

Duży wybór nowoczesnych piekarników elektrycznych sprawia, że każdy może wybrać urządzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb.